6 pavasarīgi palīgi

Ikreiz uzākot kādu jaunu darba projektu, nozvēros sev – nestresošu, nemalšu emocijas caur sevi un vispār, būšu mierīgāka par daudzgadsimtu vecu Budas statuju. Tā teikt, starošu gan iekšēji, gan ārēji. Kā tad, nepaiet ne diena, ne e-pasts, kad atkal pieķeru sevi sēžot ar piepūstiem vaigiem, paaugstinātu sirds ritmu un niknas acu berzēšanas. Lai gan zinu, ka jāpārvar šāds posmiņš un tad iestāsies miers.

Tāpēc nolēmu sevi kārtīgi palutināt, lai vismaz mans sejas stāvoklis nebrēc pēc vēlmes uzvilkt sev galvā kartona maisiņu ar izgrieztiem acu caurumiņiem. Sadarbība ar vācu dabīgās kosmētikas zīmolu Dr. Hauschka, mēneša garumā nodevos mini skaistumkopšanas rituālam, izmēģinot sejas kopšanas produktus.

Kāpēc Dr. Hauschka? Aizmirstot par vārdiem detokss, attīrīšanās un tamlīdzīgām matērijām, mana vēlme patiesībās slēpās aiz ziņkārības – vai mēneša garumā lietojot tikai dabiskas bāzes skaistumkopšanas produktus, jutīšu kādas pārmaiņas? Piemēram, varbūt uzlabosies ādas stāvoklis, bet kļūs redzamākas manas smieklu grumbiņas, tradicionālajai ķīmiskā sastāva kopjošajai kosmētikai uz brīdi pasakot ardievas? Bez garāka ievada ķeros klāt atziņām.

Attīrīt nozīmē uzelpot
Dr. Hauschka sejas attīrošie līdzekļi nesatur tenzīnus un ādas attīrīšanas process tiek salīdzināts ar elpošanu – tam ir jābūt tikpat vieglam un efektīgam. Uz Attīrošo krēmu sākotnēji skatījos ar vienaldzību, jo pirms tam īpašu vērību papildu ādas attīrīšanai nepievērsu. Ūdens, ledus gabaliņi no rīta, kosmētikas noņēmējs vakarā, dienas krēms – tas bija mans tradicionālais rituāls. Izmēģinot, jau ar pirmo reizi sajutos kā atklājot savdabīgu dārgumu – šis krēms ir PERFEKTS! Uzspied zirņa lieluma apjomu, iemasē samitrinātā sejas ādā un noskalo. Efekts ir vienkārši wow – āda kļūst mīksta, sajūtu, ka to pabaroju un palutinu. Starp citu, krēma smarža un struktūra man uzjundī Marokas asociācijas, no turienes atvestos kopšanas līdzekļus, ar mazliet austrumnieciskām notīm, taču pavisam neuzbāzīgām. Mans šībrīža Top produkts!

Ādai nepieciešams atbalsts
Nākamais sejas attīrīšanas posms – toniks. Tagad, liekot roku uz sirds, atklāju – es vairs nespēju iedomāties ne rītu, ne vakaru bez Sejas tonika. Ērti izsmidzināms, to nevajag masēt sejas ādā, bet gan ļaut tam nolaisties uz sejas ādas un baudīt tā aromātu un atsvaidzinošo iedarbību. Lielisks arī brīžos, kad nepieciešams uzmundrināt sejas izskatu pēc darba dienas dodoties uz pasākumu – āda iegūst jaunu svaigumu, izskatās veselīgāka.

Aizsardzība un barošana
Savu sejas ādu ierindoju normālas ādas stāvokļa sadaļā – nav ne sausa, ne taukaina, taču dažākārt tieši stress mēdz pamatīgi atspēlēties. Tā vien šķiet, ka prāta stāvoklis dažbrīd atspoguļojas uz sejas – nogurums, par maz miega. Tāpēc izvēlējos dienas krēmu, kas nomierinātu, vitalizētu un barotu ādu, bet neatstātu smaguma sajūtu. Vieglais rožu dienas krēms patīkami līdzsvaro un uzklājot uzreiz pēc tonika, ātri iesūcas ādā, ļaujot viegli uzklāt dekoratīvo kosmētiku. Ne visiem varētu patikt šī krēma smarža, kuru grūti raksturot – es teiktu, kaut kas no lauku sajūtas, siens, kaltēti ziedi, sviesta notis. Es pie tās ātri vien pieradu un tagad tā sākusi patikt.

Katram acumirklim
Acu zona ir tā visnodevīgākā – ballīte iepriekšējā vakarā, pavairāk stundu pie datora, dusmu vai prieka asariņa. Viss otrā dienā redzams kā uz delnas. Izvēloties Balzāmu ādai ap acīm, ieinteresēja tā struktūra – atgādina lūpu vasku. Šis noteikti nav produkts, pret kuru attiekties pavirši – uzklāju un aizmirsu. Tad var gadīties, ka izejot dabiskajā apgaismojumā, zem acīm būs pamanāmas balzāma uzklāšanas vietas. Tas ir biezs, to ieteicams lietot ar īpašu rūpību – rīsa grauda lielumu sasildot starp pirkstu galiem, un maigiem pieskārieniem uzklājot uz ādas sākot no acs iekšējā kaktiņa uz ārējo. Balzāms iesūcas ādā pavisam nesteidzīgi, tāpēc vairāk to lietoju acu zonas pabarošanai naktī, kad par spīdīgiem plankumiņiem zem acīm var tik ļoti neuztraukties.

Maigām lūpām 
Ar higēniskajām lūpu krāsām parasti ir viena problēma – tā pazūd no lūpām tikpat ātri kā uzklāta. Jau sen meklēju mitrinošu, bagātīgu lūpu pomādi, kas turas uz lūpām ilgāk par pāris sekundēm. Pirmoreiz uzklājot Lūpu balzāmu, pirmajā brīdī īpašu atšķirību no ierastajiem produktiem nejutu, taču atliek pagaidīt 1- 2 sekundes, līdz sajūti – lūpas kļūst izteikti mīkstas, balzāmam iesūcoties, tās vizuāli izlīdzinās. Lietoju balzāmu gan ikdienā, gan uzklājot uz nakti, kā maigu lūpu masku. Rezultāts jūtams jau pēc pāris dienām, lūpas kļūst daudz mīstākas, nav sausuma sajūtas. Sākotnēji mazliet traucēja produkta iepakojums, higēnisko lūpu krāsas lietošanā parocīgāks liekas tradicionāli izskrūvējamais, taču ar laiku pieradu un šobrīd Dr. Hauschka lūpu balzāms kļuvis neaizstājams ikdienas palīgs. Ņēmu vērā arī grima mākslinieka Karima Satara, kurš nesen viesojās Latvijā, vērtīgo padomu – lūpu balzāmu uzklāt pirms spilgta toņa lūpu krāsas, tā iegūstot par vairākiem toņiem gaišāku, neitrālāku krāsu.

Atjaunojošais pieskāriens
Vienmēr patikušas vieglas konsistences sejas maskas, kuras uzklājot, nerodas savelkošā, nepatīkami kņudošā sajūta. Atjaunojošā maska ir burvīgs līdzeklis, lai desmit minūšu laikā iegūtu nomierinātas, pabarotas ādas efektu. Interesanti, ka to var izmantot vairākos veidos – piemēram, nelielu daudzumu maskas sajaucot ar ikdienas ādas kopšanas krēmu. Savukārt aukstajā laikā to iesaka uzklāt plānā kārtā zem dienas krēma. Pavisam vieglā struktūra ir patīkami maiga, tā ātri iesūcas ādā un tās noņemšanai pietiek ar siltā ūdenī samitrinātu dvieli. Pēc maskas lietošanas izsmidzinu toniku un uzklāju rožu dienas krēmu.

Secinājumi. Vai Dr. Hauschka izvēlēšos arī turpmāk?
Noteikti. Lai arī dabiskā kosmētika nenodrošina ātru rezultātu, ir patiess gandarījums novērot kā mēneša laikā sejas āda kļūst daudz veselīgāka, starojošāka, gribas teikt, iegūstot dabiskāku izskatu. Pati salīdzinu šo sajūtu ar ienākšanu telpā pēc pastaigas svaigā gaisā – sejas tonis kļuvis caurspīdīgāks, veselīgāks. Tā kā šie ir viegli kopjoši, ne intensīvi līdzekļi, negaidu grumbiņu izlīdzināšanu vai tmldz. Patiesībā, man ļoti patīk konkrēto produktu vieglā un neuzbāzīgā iedarbība, taču pamanāmais efekts jau pēc vairākām nedēļām. Turklāt priecē ergonomiskie iepakojumi – tilpums pietiek ilgam laikam, bet vienlaikus ir ļoti ērti lietošanā un vannasistabas plauktā neaizņem daudz vietas.

Mans svarīgākais secinājums sev – nelietot tikai atsevišķu produktu no kāda dabiskās kosmētikas zīmola kā to nereti darīju iepriekš, bet izvēlēties visu kopšanas līniju, sākot no attīrīšanas līdz pat lūpu balzāmām. Tikai tā iespējams panākt produktu maksimālu iedarbību un tiešām novērtēt to efektu. Un tāds patiešām ir – bija vērts gaidīt!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *