Aizmirstot Zilbārdi

Jurga Adomo 1

Sākumā Jurgai šķiet, ka viņa beidzot satikusi savu sapņu vīrieti – skaistu, neticami šarmantu, nu tādu, kas pievelk sev kā magnēts. Kā divi mīlas balodīši, abi dodas ceļojumos, piedalās neskaitāmās ballītēs, bauda viens otru – bezmaz idille, vienvārdsakot. Bet kā jau pasakā par Zilbārdi, ir tikai viens noteikums, kuru nedrīkst pārkāpt un tas ir – neiet aizliegtajā istabiņā. Šajā gadījumā, neiet uz viņa dzīvokli, kamēr viņš aizbraucis prom darba darīšanās. Taču kaut kas Jurgu nenovēršami mudina nostaigāt garām viņa mājai, pamanīt viņa mašīnu un uzkāpt līdz viņa dzīvoklim. Nē, bijušo sievu līķus viņa tur neatrod, taču pieķer savu sapņu Zilbārdi gultā kopā ar citu Zeltmatīti.

Bums! Dzīve pēkšņi kājām gaisā. Un Zilbārdis, grāmatā saīsināti saukts par ZB, nemaz nedomā, ka tas ir kaut kas traks. Vai nu vīrietim nevar paslīdēt kāja? Taču, kad Jurga no sirs izrunājas ar Zeltmatīti, izrādās, ka ZB jau labu laiku veiksmīgi dzīvo paralēlu dzīvi ar abām daiļavām un pats labākais, iespējams, viņas nebūt nav vienīgās šajā trīsstūri, kas draud pieņemt sešstūra apmērus. Jurga nolemj attīrīt savu dzīvi no pagātnes, Zilbārža un arī saviem iekšējiem melnumiem – nepārliecības, nepacietības un pārspīlētā perfekcionisma. Viņa dodas sevis meklējumos un uzsāk ārsniecisko badošanos, katru jaunu dienu kalendārā ievelkot divus krustiņus, kas nozīmē, ka iztikts bez ēdiena un ZB.

Jurga Adomo ir atzīta lietuviešu blogere, kuras vaļsirdīgais attiecību izklāsts no ierakstiem pārtapis grāmatā Es + ZB= ES. Un jāsaka, vienā kolosāli aizraujošā lasāmvielā! Grāmata burtiski izdzerama tikpat ātri kā ūdens glāze – kā paņēmi rokās, nu nekādi nav iespējams nolikt malā, kamēr nav “iztukšota”.  Autore ir pamatīgi atkailinājusi dvēseli, ielaižot lasītāju dziļākajos nostūros, kur mīt dzelošas sāpes, salauzta sirds un nepārliecinātība par sevi, kas jau velkas pieaugušajai Jurgai līdzi no agras bērnības. Kā es pārdzīvoju līdzi viņas badošanās maratonam, brīžiem gribēdama sapurināt galveno varoni aiz pleciem, lai viņa apdomātos un atsāktu ēst! Jurga gan visu dara ar apskaužamu mērķa redzējumu tuneļa galā – viņa apzinās, ka šis ir viņas vienīgais ceļš, lai attīrītu sevi un garu. Un kā viņa tic, ka izdosies sastapt labāku vīrieti par ZB, bet ja neizdosies – tad viņa ar pateicību pieņems arī šādu likteni. Tik trausla un vienlaikus spēcīga, Jurga apbrīnojami raksturo to sajūtu, kas brīžiem ieperinās ikkatrā sievietē – vai es mīlu sevi pietiekami? Vai varbūt manas šaubas par sevi galu galā arī problēmas sakne, kas bez izravēšanas draud pārvērst dzīvi par nezāļu pļavu?

Mīļās sievietes (un kapēc arī ne vīrieši?!), izlasiet šo grāmatu, lai mazliet paurķētos savas dvēseles dziļākajos kaktiņos. Lai noslēgtu pamieru ar tiem kašķīgajiem nemiera velniņiem, kas tur mīt. Aizdzīt viņus uz neatgriešanos jau nevar, bet sadraudzēties – tas gan ir iespējams. Grāmata uztaisīs nelielu zemestrīci tur iekšā un, iespējams, motivēs pārkārtot kādus pamatus, lai uzceltu jaunu, skaistāku un harmoniskāku iekšējo es.

Izdevniecība Jumava, no lietuviešu valodas tulkojusi Laima Pūga.
Tiem, kas pārzina lietuviešu valodu, būs interesanti ieskatīties viņas blogā www.jurgaadomo.com.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *