Ar ogām pretī pavasarim

Kas tā smaržo? Šo jautājumu dzirdēsiet ne vienu reizi vien pēc Oga Oga skaistumlietu izmēģināšanas. Augļu, ziedu, dažādu augu esences paslēpušās dzīvespriecīgos produktos, kas uzmundrina ar pavasarīgu enerģijas devu un smaržu. Turklāt, pateicoties kopjošajām īpašībām, palutina pēc ziemas nogurušo ķermeni ar tādu rūpību kā SPA salonā.

No ogām līdz produktiem
Mani vienmēr iedvesmojuši cilvēki, kas uzdrīkstas realizēt savus sapņus. Un Oga Oga viennozīmīgi ir lielisks piemērs. Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums Oga Oga piesaka sevi ar pašu ražotiem, dabīgiem un svaigiem skaistumkopšanas produktiem. Divu draudzeņu, latvietes un lietuvietes kopprojekts, tika uzsākts ar mērķi ražot kosmētiku, kuras pamatā būtu tikai dabīgas un pārbaudītas izejvielas. Laikā, kad aizvien vairāk domājam par veselībai draudzīgu dzīvesveidu, Oga Oga kosmētika uzrunā ar savu stingro eko nostāju –  nepiesārņo savu ķermeni ar ķīmiskiem konservantiem un āda pateiks paldies. Kosmētika top nelielā fabrikā Viļņā un Oga Oga receptes aizgūtas no Eiropas dabiskās kosmētikas ražotājiem. Produktu sastāvā tiek izmantotas dabīgās eļļas, dažādi ārstniecības augi un protams, sulīgas ogas, un patiesi priecē tas, ka nelielās ražotnes saimnieces iespēju robežās produktu ingridientus izvēlas no vietējiem ražotājiem, piemēram, medu un ārstniecības augus iegādājoties no vietējiem zemniekiem. Bet, piemēram, zaļie māli ceļo no Francijas. Produktiem ir salīdzinoši īsi derīguma termiņi, taču šeit var vilkt paralēles ar pārtiku – dabiskas lietas nevar nebojāties gadiem, jo pretējā gadījumā, no dabīguma tur palicis pavisam maz.

Oga Oga šķērsgriezumā
Mango Tango. Pavasarim var sākt gatavoties ar pirkstu galiņiem jeb kopjoša roku krēma izmēģināšanu. Mango Tango tiešām smaržo kā labi nogatavojies mango, kas pārkaisīts ar sauju sasmalcinātu mandeļu. Te jāuzmanās no kārdinājuma to nogaršot, jo smaržo apburoši. Mango Tango ierindoju pie pamatīgiem roku ādas kopšanas līdzekļiem – ļāvu tam vairākas minūtes iesūkties ādā un tad noslaucīju rokas ar salveti, jo savādāk visur, kur pieskārtos, paliktu bagātīgi nospiedumi. Šis nav “skrienu ārā pa durvīm, ātri uzklāšu aizsardzībai” krēms, bet gan kopjošs sviests, kas bagātīgi baro ādu. Lai arī ražotāji min, ka tas paredzēts arī pārejam ķermenim, es vairāk dodu priekšroku izmantošanai tikai rokām, jau minētās bagātīgās struktūras dēļ.

Mango Tango

Savvaļas pļavās. Pēc ādu sausinošās apkures sezonas mājoklī, tā vien prasās kaut kas enerģizējošs un svaigs. Metos iekšā savvaļas pļavās un izmēģināju attīrošo zāļu sejas toniku. Tam piemīt antiseptisks efekts (līdz ar to arī mazliet asa smarža), kas vienlaikus gan tonizē ādu, gan neitralizē nevēlamos mikrobus, kas atbildigi par iekaisuma rašanos. Svaiguma efekts ir tulītējs, bet noteikti jauzmanās lietošanā acu zonas tuvumā, jo intensīvā zālīšu smarža mazliet kož acīs. Varbūt tāpēc man toniks šķiet vairāk piemērots profilaktiskiem nolūkiem, ne tik regulārai lietošanai. Taču no otras puses, tas noteikti ir lielisks palīgs tieši darba dienas beigās, kad sejas āda tā vien sauc pēc svaiguma – dažas piles uz vates plāksnītes liek saausīties visām šūniņām. Pirms lietošanas toniku nedrīkst aizmirst sakratīt, lai visi ingridenti labi saujauktos.

Savvaļas pļavās

Oranžas debesis. Kārdinoši smaržīgais sejas krēms izceļas ar izteiktām citrusaugu notīm – tā sastāvā ir apelsīnu ziedi, kas palīdz novērst pārlieku ādas taukainumu. Tāču personīgi manam ādas tipam (normāla āda, ne pārlieku sausa vai taukaina) krēms sākumā šķita mazliet par smagu, taču atradu tam alternatīvu risinājumu. Izmantoju to kakla un dekoltē zonas kopšanai. Apelsīnu notis var just vēl ilgi pēc uzklāšanas un tas patīkami uzmundrina visas dienas garumā. Pieļauju, ka sausas un jutīgas ādas īpašniecēm šis sejas krēms būs labāk piemērots, jo tas nodrošina bagātīgu mitrināšanu, bet sastāvā esošais kumelīšu ekstrakts sniedz nomierinošu efektu. Ražotāji iesaka krēmu uzglabāt ledusskapī, tāpēc tas no rītiem kalpo arī kā ādu modinošs līdzeklis.

Oranžas debesis

Laumas pušķis. Man kā garu matu īpašniecei, to kopšana prasa īpašas rūpes. Labs šampūns un balzāms ir īpaši svarīgi, lai matus būtu gan viegli ieveidot, gan kopt. Jau labu laiku biju no dabiskām izejvielām ražota produkta meklējumos un par Oga Oga šampūnu varu teikt tikai labus vārdus. Lai arī smarža nav tik izteikta kā ķermeņa kopšanas produktiem, tā ir patīkami svaiga un sniedz dabiskuma iespaidu. Arī puto tas labi un, lai izmazgātu garus matus, nav jāpaterē puspudelīte (kā man iepriekš ir gadījies ar atsevišķiem eko produktiem). Diemžēl bez balzāma nevaru iztikt, bet Oga Oga tādus nepiedāvā, līdz ar to 100% pilnvērtīgs tests nesanāk. Taču…

LAUMAS PUSKIS

…. nāk palīgā Bling Bling. Kopjošs serums matu galiņiem, kas tā smaržo pēc kokosriekstiem, ka vai izmisīgi gribas apēst Bounty! Kokosriekstu un sandalkoka eļļa bagātina novājinātu matu struktūru un pēc mazgāšanas palīdz atjaunot mirdzumu un veselīgumu. Tikai nedrīkst pārspīlēt (kā es to nejauši izdariju pirmajā reizē). Pilnīgi pietiek ar mazu mazītiņu pilienu, kuru iemasē matu galiņos – tik daudz, lai tas labi iesūcas un mati nesataukojas. Ja ieliksi par daudz, mati sataukosies un būs jāpārmazgā. Ar nelielo iepakojumu pilnīgi pietiks vairākiem mēnešiem (derīguma termiņš ir 6 mēneši). Manuprāt, ļoti laba cenas un kvalitātes attiecība (50 ml/Ls 5). Ja ir pacietība, tad serumu var izmantot pirms mazgāšanas  – uzklājot lielāku daudzumu uz 20 minūtēm un pēc tam labi izmazgājot matus ar šampūnu. Matiem tas noteikti nāks tikai par labu. Forši, ka kokosriekstu smarža jūtama arī pēc izžāvēšanas ar fēnu un pašai šķiet, ka mati ir labi palutināti.

Bling Bling.

Oga Oga produkciju meklē internetveikalā www.ogaoga.lv. Mans novēlējums īpašniecēm ir vēl piestrādāt pie mājas lapas, kur dažbrīd ieviesušās sīkas gramatiskas kļūdiņas un nosaukumi lietuviešu valodā. Bet tas jau sīkums – galvenais, ir prieks par uzņēmīgiem cilvēkiem, kas lutina mūs ar dabisku produkciju, kuru lietot ir īsta bauda. Gaidām pavasari/ vasaru ar kārdinošām ogām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *