Austrālijas mirkļi caur Sony NEX 5T objektīvu

Kāpēc NEX 5T iedvesmo? Tā ir bezspoguļa fotokamera ar kuru var uzņemt ne vien ļoti labas kvalitātes attēlus, bet arī sajust pilnīgu sapratni. Saskaņu intuitīvā līmenī, harmonisku sadarbību, kad fotoaparāts nav vienkārši tehnoloģiski attīstīts rīks ar ko  iemūžināt  iespaidus, bet pārdomāta ierīce, kas perfekti iekļaujas lietotāja plaukstā un mudina atraisīt kreativitāti.

Kameras dizains ir ideāli piemērots prasīgam ceļotājam un pieļauju, arī profesionāls fotogrāfs to nesmadētu. Konkrētajam modelim korpuss pieejams gan melnā, gan baltā krāsā un mani šoreiz uzrunāja otrais variants. Baltais korpuss ir askētisks un elegants, kamera atstāj pietekami gaumīgu iespaidu, lai to negribētos ieslidināt somas dziļumos ieejot hipsterīgā kafejnīcā. Tā patīkami izceļas arī tad, kad iemūžinot kādu populāru objektu, nokļūstat tūristu pūlī – Sony NEX 5T baltais korpuss atgādina teju vai gulbi uz melnu pīļu fona. Sony NEX 5T ņēmu līdzi ceļojumā uz Austrāliju un uz vietas pamanīju interesantu sakritību – pilsētu ielās esošajās automašīnās dominē baltā krāsa. Ja tā padomā, kura gan cita krāsa varetu būt vēl pateicīgāka klimatā, kad saule spīd vidēji 300 dienas gadā? Fotogrāfējot pat + 35 grādu karstumā, manīju, ka fotokameras baltais korpuss tik ātri nesakarst kā tas būtu melnā risinājuma gadījumā, tā ka ar šo NEX 5T modeli trāpiju desmitniekā.

Kosa Australija

Kamera ir salīdzinoši viegla, gabarīti ļauj to ērti paņemt līdzi arī tālākos pārgājienos. Ceļojumos daudz pārvietojos ar kājām, tiek nostaigāti neskaitāmi kilometri un neliels svars īpaši svarīgs. NEX 5T nebūs piemērota sportiskiem izaicinājumiem (pārgājieniem džungļos, kāpšanai kalnos utt.), taču ideāla urbāniem ceļotājiem un mirkļu fiksēšanai ikdienā. Pat neesot ceļojumā, no rīta gribas to paķert līdzi somā, lai iedvesmas brīdī piefiksētu notikumus un lietas.

Patīkami, ka par spīti kompaktajam korpusa izmēram, fotogrāfēšana nesagādā galvassāpes – vadības taustiņi izvietoti ērti un fotogrāfam viegli darboties intuitīvi, īpaši tas attiecināms uz uzņemto attēlu pārskatīšanu. Skārienjūtīgais displejs ir atlokāms un tas noder brīžos, kad ir vēlme uzņemt objektus no augstāka skatpunkta.

Ainava

Austomātiskais režims ir vispiemērotākais amatieriem – entuziastiem kā es. Ceļojuma laikā aizrāvos arī ar māksliniecisko efektu izmantošanas iespēju, no melnbalta līdz konkrētas krāsas (zilas, dzeltenas, sarkanas vai zaļas) izcelšanai. Instagram laikmetā tas taču ir nenovēršami, vai ne?

Makslinieciska Cepelstrita

Tuvplans

Izcelta zala krasa

Ainavisku skatu uzņemšanai noder panorāmas režīms.

Panorama

Par dienas laikā uzņemto attēlu kvalitāti sūdzēties nevar, bet slikta apgaismojuma apstākļos (krēslā un pēc tumsas iestāšanās) gan gribētos labāku rezultātu. Arī izvēloties speciālo nakts režīmu, piemēram, izgaismotas pilsētas attēli regulāri sanāk izplūduši un ir kārtīgi japacīnās, lai izdotos noķert labu kadru. Tieši iemūžinot nakts bildes, šī modeļa priekšgājējs NEX 5R vismaz man atstāja labāku iespaidu.

Nakts rezims

Rezumējot – kamera tomēr iekaro sirdi gan pateicoties pārdomātajam dizainam, gan lietošanas ērtumam. Tieši dizaina un kvalitātes attiecību saskaņā Sony fototehnika ikdienas lietotāja acīs ir soli priekšā konkurentiem. Pēc testa atgriežot to atpakaļ, tā īsti no tās nemaz negribas šķirties. Mums izdevās noķert saskaņu.

Grafiti

Melnbalts

Automatiskais rezims

Tehniskā informācija pieejama šeit.

Comments 0

  1. Post
   Author
    1. Post
     Author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *