5

Bon voyage!

Vasara, brīvdienas, iespaidu karuselis – tas viss tepat jau uz sliekšņa. Lai šis gadalaiks būtu tikpat spilgts kā vislabākais ceļojums, tam dodoties pretī, bagāža lieku šīs lietas jeb vasaras iedvesmas:

Henrija Kerola grāmatu Gribi iemācīties fotogrāfēt? Izlasi šo! (Jāņa Rozes apgāds). Nelielais, bet parocīgais formāts visai izskatīgo lasāmvielu ļauj paķert līdzi dodoties skatu medībās tepat pilsētā, ielikt rokas bagāžā līdzi ceļojumā vai tikpat labi, nesteidzīgi palasīt sēžot parkā. Ar vienkāršu un saprotamu pieeju autors iepazīstina ar veiksmīgas fotogrāfijas iegūšanas pamatprincipiem. Šīs grāmatas veiksmes faktors slēpjas tajā, ka padomus autors sniedz viegli uztveramā veidā, tā nenogalinot amatieros vēlmi ieskatīties fotogrāfijas pasaules aizkulisēs. Iespējams, profesionāļiem šī grāmata varētu izraisīt dziļdomīgu smaidu, bet ir taču tikai apsveicami, ja kāds pateicoties Kerolam pievēršas no jauna vai turpina padziļinātāk izkopt savu aizraušanos. Autors vairākkārt mudina fotoaparāta instrukcijas izlidināt pa logu un labu fotogrāfiju iegūšanai izmantot galveno palīgrīku – acis. Tas attiecas gan uz kompozīcijas notveršanu, gan arī lai paskatītos uz savu aparātu no jauna. Pilnīgi garantēti, iepazīstot grāmatu, izpētīsiet savu fotokameru pamatīgāk un atklāsiet virkni neizmantotu funkciju. Bet, ja vēl tikai esat savas kameras meklējumos, tad šī lasāmviela pirkšanas procesu pasteidzinās. Iedvesmojoša no pirmās līdz pēdējai lapaspusei, papildināta ar pasaulslavenu fotogrāfu darbu piemēriem, grāmata gluži kā fotoaparāta slēdzis nospiež jūsu radošuma taustiņu, mudinot skatīt pasauli daudz plašāk un rūpīgāk. Un, protams, doties tur – arā!

Fotogrāfējot jāapbruņojas ar pacietību un jāturpina mēģinājumi. Bieži vien pats fotogrāfēšanas process noved pie meklētā.

 

Līdzās grāmatai par fotogrāfēšanu, somā lieku lielisku kameru, ar kuru apgūtos padomus izmēģināt praksē – Sony Cyber-shot DSC-RX100 IIŠī nelielā, kompaktā kamera, kas ceļoja man līdzi uz Parīzi, izrādījās īsts pārsteigums! Viens no izšķirošajiem faktoriem, kāpēc izvēle par labu krita tieši uz Cyber-shot DSC-RX100 II, bija cildinošās atsauksmes ārzemju medijos – tā nodēvēta par labāko šībrīža kompaktkameru foto entuziastiem. Un, lai izskats nemulsina – šajos vizuāli pieticīgajos izmēros slēpjas iespaidīgs spēks! Cena nav no mazajām – šads aparāts izmaksās aptuveni 600 eiro, taču pretī saņemat izcilu produktu. Fotoaparāts ir nevainojami ātrs, ražotājs īpaši piestrādājis pie sliktā apgaismojumā uzņemtu attēlu kvalitātes uzlabojumiem, tam ir ērti regulējams ekrāns un vadības funkcijas. Fotogrāfijas jūs pārsteigs – līdz šim šadu attēlu kvalitāti izdevās iegūt tikai ar daudz iespaidīgāka izmēra pusprofesionālajām kamerām. Jāuzteic arī labā zoom darbība – objektu tuvināšana ir ļoti parocīga, turklāt attēlam nav novērojami būtiski kvalitātes zudumi, kas šādu gabarītu kamerai liekas teju neticami. Noderīga lieta ceļojumā ir ātrā attēlu pārvietošanas iespēja no fotoaparāta uz telefona. Viss kas nepieciešams, ir Sony Play Memories aplikācija – attēlus iespējams pārsūtīt kad vien šada vēlme ienāk prātā – wifi pieslēgums nav nepieciešams. Tiklīdz šī fotokamera nonāks jūsu rokās, nolikt to mālā būs grūti – vēl nekad fotogrāfiju iemūžināšana ceļojuma laikā nav bijusi tik aizraujoša!

City Cycling Paris (Thames & Hudson) tikko pārvesta no Parīzes un gaida nākamo atgriešanos vienā no pasaules skaistākajām metropolēm, lai ar divriteņiem iegrimtu tās labirintos. Velomaršruti sadalīti pa rajoniem un piedāvā paskatīties uz pilsētu no jauna skatpunkta, piemēram dodoties izbraucienā caur bohēmisko Canal St – Martin rajonu, kur vecā Parīzes elpa aiz nobružātām fasādēm atdzimst līdz ar laikmetīgā gara ienākšanu – neskaitāmām mākslas galerijām, nelielām dizaina naktsmītnēm, konceptveikaliem un hipsteru ieņemtām kafejnīcām. Nebrīnieties, ja vienubrīd pārņems sajūta, ka atrodaties nevis Parīzē, bet Amsterdamā – gar St – Martin kanāla malu sasēdušie jaunieši ar vīna pudelēm un uzkodām rokās ir neatņemama šejienes ikdienas skatuves sastāvdaļa. Parocīgā grāmatiņa sevī glabā ne tikai interesantus maršrutus, bet arī ieteikumus, kur atjaunot spēkus uzkožot un izbaudīt nesteidzīgu pēcpusdienu, iemalkojot izcilu aperatīvu kādā no kafejnīcu terasēm. Grāmatas noslēgumā atrodama praktiska informācija – sākot no velo etiķetes ievērošanas padomiem līdz pat to vietu sarakstam, kurās ērti noīrēt divriteņus.

Šī solās būt neaizmirstama vasara, tāpēc – iedvesmu bagāžā iekšā un dodieties piedzīvojumos!

Comments 5

 1. Lai Tevi arī bagāta un neaizmirstama vasara un lai pietiek radošās enerģijas to visu satver un dalīties ar mums, Tava bloga lasītājiem!
  Pēc šī ieraksta man arī sagribējās tūlīt doties ceļā. Ļoti iedvesmojoši!

  1. Post
   Author

   Iveta, paldies par labajiem vārdiem – tie iedvesmo darbiem 🙂 Un lūkoju jau jaunās iedvesmas ar ko drīzumā iepriecināt lasītājus 🙂

 2. Pingback: baltais runcis Latvijas blogāres apskats #2 (09.06.-15.06). | baltais runcis

  1. Post
   Author

   Sony sola DSC-RX100 III testam iedot vasaras vidū, es gaidu ar nepacietību. Noteikti izmēģināšu arī video opcijas uz DSC-RX100 III!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *