Cita Rīga

Another Travel Guide Rīga

Turot rokās Another Travel Guide Rīga, pārņem tāds kā lepnums. Par divām lietām. Pirmkārt, ceļvedis veltīts mūsu Rīgai, tik zināmai un vienlaikus neiepazītai. Un otrkārt, par pašu cilvēkiem, kuriem nepietrūkst entuziasma, lai atrastu labākās pilsētas pērles, apkopotu tās jau ceturtajā izdevumā un atklātu Rīgas viesiem.

Another Travel Guide Rīga ir celmlauzis kvalitatīvu, stilīgu un saistošu Rīgas pieturpunktu atklāšanā ārzemju viesiem. Tik patīkams izņēmums starp klasiskajiem tūristiem domātajiem izdevumiem. Another Travel Guide Rīga mērķauditorija ir ceļotāji, kas vēlas nevis apskriet obligātos apskates objektus un uzkost ātrās ēdināšanas restorānos, bet iepazīt, izgaršot un sajust pilsētu tā, kā to ikdienā dara vietējie. Ceļveža veidotāju kodols (Una Meistere, Daiga Rudzāte, Kirils Kirasirovs) nemainīgi augstā kvalitātē spēj uzķert mūžam mainīgās Rīgas karstākos punktus, attainojot un aprakstot tos tik apetelīgi, ka pat zvērinātam rīdziniekam gribas pasist izdevumu padusē un doties iztaigāt it kā labi zināmās vietas. Sanāk, ka šī stilīgā grāmata ļauj apmainīties vietām – viesiem pārtapt par insaideriem, bet mums – paskatīties uz pilsētu ceļotāja acīm.

ATG Inside

Patiesībā jau Another Travel Guide Rīga ir vēl viens pierādījums tam, ka Rīga ir ne mazāk unikāla un saistoša par jebkuru citu Eiropas galvaspilsētu. Protams, lai labāk saskatītu skaisto, pietrūkst vairāk saulainu dienu. Lai ātrāk nokļūtu no punkta A līdz B, efektīvāks būtu metro, nevis autobuss. Lai no sirds izsauktos “wow”, pietrūkst kādas stārhitekta projektētas celtnes, kas iezīmētu patiešām modernas pilsētas vaibstus. Bet tad atkal ir vērts ieskatīties Another Travel Guide Rīga, kurš atgādina – vai ikdienas skrējienā nepaskrienam garām pērlēm? Varbūt ir vērts ik pa laikam palutināt sevi ar maltīti kādā no kulināri daudzveidīgajiem restorāniem – Umami, Neiburgs, Bergs vai Trīs Pavāri? Svētdienas pēcpusdienā uzkāpt uz riteņa un doties izpētes ekskursijā pa Maskačku? Izstaigāt nelielās mākslas galerijas un entuziastu grāmatveikaliņus? Ieskatīties māju pagalmos un kāpņu telpās, lai ieraudzītu laika zoba skartus aizgājušās greznības lieciniekus – flīzes, kolonnas un gleznojumus? Un, protams, paturēt prātā nemainīgo atbildi uz mistisko būtņu jautājumu “Vai Rīga jau gatava?”. “Protams, ka nē!”.

Tāpat kā Rīga nekad nebūs gatava, ceturtais nebūs pēdējais Another Travel Guide Rīga izdevums. Paies laiks, atvērsies jaunas vietas, kādas citas zaudēs aktualitāti. Taps jauni arhitektūras projekti un tiks renovēti citi. Un mums vajadzēs kādu, kas par to saistoši no vietējā skatpunkta pastāsta citiem.

ATG

Izdevējs: anothertravelguide.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *