Daba, kas paslēpusies smaržā

Smarža. Tik svarīga pamatmaņa, kurai pateicoties gūstam prieku, reibstam no sajūsmas, raucam degunu vai labsajūtā nopūšamies. Smaržai tīk mūs pārsteigt –  piemēram, ejot no rīta pa Miera ielu, bet tur no Laimas fabrikas pēkšņi izspraucas tāāāds šokolādes aromāts, ka teju nogāž jūs no kājām. Domās jau sākat tiesāt Serenādi, piena šokolādi un vēl pa virsu (joprojām domās) uzdzerat kakao. Smaržai patīk pielavīties nemanot – izkāpjat no tramvaja Mežparkā un tur pēkšņi apņem priežu nomierinošā smarža, kas atgādina par laukiem, vasaru un mežu. Un, viennozīmīgi, smaržai tīk spēlēt spēlītes – stāvat pie smaržu plaukta, pamēģinat te vienu, te otru flakoniņu, līdz viss sajūk un vairs nejūtat nekādu atšķirību. Pasmaržojat kafiju un sākat no jauna.

Pašmāju ražotāja DABBA izsmidzināmie ziedūdeņi ir īsts atradums visiem labas, neuzbāzīgas, dabiskas smaržas mīļiem. Ražoti no Latvijas augu ziediem un lapām, septiņi ziedūdeņi ļauj doties iedomātā ceļojumā pa dabas takām. Ar ko asociējas mežs? DABBA izcēluši viršu, bērzu lapu un meža aveņu smaržu esenci. Pļava? Domā par piparmērtrām, pelašķiem un vīgriezēm. Ābolu ūdens savukārt vedina asociācijas ar saldu rudens spirgtumu. Iepakoti parocīgās, neuzbāzīga dizaina pudelītēs, ziedūdeņi atmodina mūsos tik nepieciešamo siltuma, vasaras un ziedošas dabas sajūtu.

Mezs

Pļava. Spīd saule, sisina sienāži un maigs pēcpusdienas vējš kustina ziedu vainagus. Iebrienam pļavā un tāpat kā bērnībā, apguļamies uz muguras. Vērojam zilās debesis un ieklausamies dabas skaņās. Vējš atnes pelašķu un vīgriežu smaržu. Tās tik ļoti atgādina par Jāņu vainagiem, pļavas ziedu pušķiem mājās un vecmāmiņas zāļu tēju noslēpumiem. Noplūcam piparmētru un pieliekam pie deguna. Vai jūtat? Miers, svaigums un labsajūta.

Mežs. Patvērums no vasaras nogalē aizkavējušās svelmes. Saules stari aizķeras koku galotnēs un tikai brīžiem izlaužas līdz takai. Klusums, tāds, kāds var būt tikai mežā. Tas iemiesojies vēja čaboņā, zvēru pēdu atbalsīs un zaru lūšanā. Meža avenes – tik mazas, ka lai panašķētos, ar pāris minūtēm būs par maz. Tās smaržo saldi, kārdinoši un savvaļīgi. Bet netālu bariem vien izpletušies sausummīļi virši. Violetie vainagi veido kustīgu segu un to saldi rūgtā smarža vedina brist mežā tālāk. Visbeidzot jūs iznākat bērzu birzī, kur baltzaļie zaldāti stāv gluži kā godasardzē. Kā varētu smaržot bērza lapas? Pēc koka sulīguma, dzīvības un siltuma.

Pie mājām apstājaties pie ābeles un paceļat nokritušo sārtvaidzi. Ābols, tik sulīgs un kraukšķīgs, mazliet smaržo pēc rudens. Atgādinot par dabas nemainīgo ciklu, kad gadalaiki nomaina viens otru.

Abols

Manuprāt, tieši šādas sajūtas ražotājiem izdevies ietvert DABBA ziedūdeņos. Tos var lietot sejas ādas tonizēšanai, iemasēt galvas ādā, kā kompreses izmantot nogurušu acu palutināšanai, uzmundrināt vai nomierināt ķermeņi pēc pirts procedūrām vai sauļošanās. Parocīgā izmēra dēļ ziedūdeni var ērti paņemt līdzi somiņā uz biroju, lai pēc vairāku stundu darba pēc datora aizslaucītu no sejas noguruma pēdas. Pēc sporta nodarbībām ziedūdens patīkami atvēsina sakarsušo ķermeni, bet tikpat labi noder, lai no rīta pamodinātu seju un sevi. No piparmētras līdz pat ābolam – ziedūdeņu aromāti ir patīkami neuzbāzīgi, gaisīgi un svarīgākais, līdz vissīkākajai notij dabiski.

Katru reizi, kad izsmidzināsiet kādu no dabas smaržām, vismaz uz pāris sekundēm nokļūsiet ārpus reālā laika. Pazudīs ziema aiz loga, nemiers sirdī un steidzīgais laika ritējums. Kā acumirklīgā sapnī, nonāksiet mežā, pļavā vai ābeļdārzā, lai pieskartos dabas valdzinošajam spēkam. Un pasmeltos tajā apbrīnojamu spēku.

Ardievu, ziema!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *