Daudzpusīgais raksturs

PowerShot SX280 HS

Plānojat doties ceļojumā un lūkojaties nelielas, kvalitatīvas kompaktkameras virzienā? Canon PowerShot SX280 HS ir jaunums, kas demonstre dažādas rakstura šķautnes, attaisnojot ceļojumam piemērotas kameras statusu.

Jebkuru jaunumu, kas ienāk dzīve, sākumā novērtējam vizuāli. Tāpēc, jo svarīgāks ir pirmais iespaids un to tikpat labi var attiecināt uz fotokameru. Canon PowerShot SX280 HS reklāmu fotoattēlos par sevi rada elegantu, patīkamu iespaidu. Arī fotokameru pirmoreiz skatot dzīvē, vilties nenākas – korpuss nostrādāts veiksmīgi, nav jūtams pārlieks plasmasīgums vai neveiksmīgas dizaina detaļas. Mazliet pārsteidz kameras lielums, jo pierasts, ka kompaktkameras kļūst aizvien mazākas un vieglākas, taču PowerShot SX280 HS iegulst plaukstā krietni pamanāmāk – kameras svars ir 233 grami. Tomēr kameras gabarīti gan joprojām ir tieši tik ērti, lai to varētu ielikt jakas kabatā vai nelielā somā. Sievišķīgas simpātijas izraisa kameras korpusa sarkanais tonis, bet askētiskāk noskaņoti fotogrāfētgribētāji var izvēlēties melno variantu.

PowerShot SX280 HS no saviem priekšgājejiem lepojas ar tādām atšķirības zīmēm kā 20x optiskā tālummaiņa, GPS marķēšana (vairs nav jālauza galva, kurā zemeslodes vietā uzņemts attēls), wifi, kā arī Full HD 60 kad/sek. video uzņemšanas iespēja. Runājot par optisko tālummaiņu, kamera tiešām nepieviļ – pat no augsta kalna uzņemotas tālumā esošās pilsētas ainavas ļauj kameras lietotājam lepoties ar detalizētu un asu attēlu. Turklāt patīkami pārsteidz arī ērtais tālummaiņas slēdzis, kas ļauj variēt ar objektu tuvinājumu tieši tik daudz, cik vēlaties, sinhroni darbojoties līdz ar rokas kustību. Citās kamerās gadījies novērot, ka slēdzis ir pārāk jutīgs – atliek tikai tam nedaudz pieskarties un kadrs jau tiek pietuvināts līdz maksimumam, taču uz PowerShot SX280 HS šāda problēma neattiecas.

20x tuvinājums

Arī attēlu uzņemšanas slēdzis pelnījis komplimentus – fokusējot kadru, to ērti nospiest līdz pusei. Bet lai pabeigtu attēla iemūžināšanu, slēdzis jau jāuzspiež krietni stiprāk. Tas nozīmē – nekādu nejauši izplūdušu kadru.

Ainava

Laba agaismojuma apstākļos uzņemto attēlu kvalitāte ir lieliska – piesātinātas un izteiktas krāsas, arī fotogrāfijas aplūkojot detalizētāk datora ekrānā nav novērojami izplūduši objekti, bildes ir asas. Kameras režīms Intelligent IS kontrolē, lai neliela roku kustība nesabojātu attēla kvalitāti, tāpēc patīkami, ka fotogrāfējot, nav nekustīgi jāsastingst. Taču jāuzmanas no spilgtas saules. Fotogrāfējot automātiskajā režīmā, izteikti saulainās dienās bija novērojams, ka kamera izceļot priekšā esošo objektu, tālākajā fonā esošās krāsas padara blāvas. Piemēram, tirkīzzila jūra fonā var pārtapt par neizsteiksmīgi zilganu.

Tuvplāns

Mīnusu kamera izpelnas uzņemot attēlus vāja apgaismojuma apstākļos. Šajā ziņā ne tikai PowerShot SX280 HS, bet arī konkurentu kompaktkamerām vēl līdz perfektam rezultātam krietns ceļš ejams. Lai arī kameras specifikācijā tiek solīts, ka HS sistēma nodrošina teicamus rezultātus vājā apgaismojumā, realitātē no desmit kadriem sanāk viens vai divi. Naktī pilsētā uzņemtie attēli var būt graudaini un izplūduši. Tāpēc gaidīsim no Canon nākotnē uzlabotus risinājumus, kas ļauj iegūt patiešām labus kadrus arī sliktā apgaismojumā.

Nakts rezims

Atgriežoties pie plusiem, gribas pieminēt arī salīdzinoši lielo un kvalitatīvo sķidro kristālu displeja ekrānu. Nevajag lupu, lai ērti kadrētu attēlus, lietotu izvēlni vai pārskatītu uzņemto fotogrāfiju detaļas. 7,5 cm (3 collas) gribas nodēvēt par ideālu kompaktkameras displeja lielumu.

Rezumējot – lietojot kameru ceļojuma laikā, tā pārsvarā izraisa pozitīvas emocijas. Pietiekami viegla, lai to ieliekot somā, gandrīz nejustu. Intuitīvi ērta lietošanā, lai fotogrāfam amatierim nav lieki jālauza galva orientējoties funkciju izvēlnē. Pārdomāta, lai lietotājs viegli un ātri varētu fiksēt mirkļus. Taču tās raksturu noteikti vēl jānoslīpē, īpaši niķošanos vāja apgaismojuma apstākļos. Un tad to pilnvērtīgi varēs dēvēt par lielisku ceļojuma kompanjonu.

Tuvinājums

Kameras specifikācija šeit.

Comments 0

 1. Taču jāuzmanas no spilgtas saules. Fotogrāfējot automātiskajā režīmā, izteikti saulainās dienās bija novērojams, ka kamera izceļot priekšā esošo objektu, tālākajā fonā esošās krāsas padara blāvas. Piemēram, tirkīzzila jūra fonā var pārtapt par neizsteiksmīgi zilganu.
  —-
  Ar krāsām tur sakara gandrīz nekāda – kamera vienkārši pielāgo ekspozīciju pagriežot to plusā, lai varētu veiksmīgi atainot melno kleitu priekšplānā. Attiecīgi, pārējais kadrs paliek gaišāks. Ja kleita būut balta, arī tirkīzzilā jūra būtu spilgtāk zila.

  1. Post
   Author

   Paldies par informaciju. Vienigi ar so problēmu sastapos regulāri – šķita, ka ar kleitas krāsu tam nav sakara, jo blāvās krāsas fonā radās fotogrāfējot arī gaišus priekšmetus tuvplānā. Turklāt, ne tikai uzņemot attēlus tuvplānā – āri bildējot ainavu, tiklīdz bija pārāk spilgta saule, tā bildes nesanāca tik labas kā cerēts.

   1. Kamera jau nezina, ka ārā ir spilgta – vai spilgtāka par normālu – saule. Tādēļ to nepieciešams kamerai “pastāstīt”.

 2. Post
  Author

  Fotogrāfijas tika uzņemtas automatiskajā režimā un testējot citu kameru ražotāju produkciju tādā pašā režīmā šādas problēmas nebija.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *