Dopings Londonas stilā/ Getting high London style

Londonas dopings

(For English version please scroll down the page)

Mazliet skarba, taču nenoliedzami, viena no stilīgākajām pasaules metropolēm. Kurā saduras modernā tagadne un simtiem gadu vecas tradīcijas. Sirsnība un snobisms. Pilsēta, no kurienes nāk tādi sava laikmeta gari kā Daniels Defo, Alfrēds Hičkoks, Ians Flemings, Marianna Feitfula.

Londona ir vieta, kur veiksme uzsmaida un novēršas vienā acumirklī. Kas vēl nesen bija must have, šodien var piederēt jau pagātnei. Tāpēc ir jāpaspēj nobaudīt tik daudz. Atvēlēt mazāk laika miegam un uzsūkt sevī pilsētas enerģiju līdz vēlai nakts stundai. Neapjukt modes, gastronomijas baudu un izklaides pārbagātībā, bet ieskatīties pilsētas stilīgākajos džungļos insaidera acīm, noķerot piepildījuma sajūtu.

Viss ieteiktais pārbaudīts uz savas ādas.

Gastronomijas valdzinājums

La Fromagerie (2-6 Moxon Street). Merilebona rajonā ir kāds ļoti īpašs dārgakmens –  sieru un svaigu produktu veikals, kā arī degustāciju kafejnīca vienā personā. La Fromagerie ir īstā vieta kur kā miera oāzē patverties pēc cilvēku pūļiem Oksfordas ielā. Ienākot, liekas esat nokļuvuši improvizētā zemnieku tirdziņā, kur pītos grozos gozējas svaigi dārzeņi un plauktos kārtīgi sarindotas ievārījumu burciņas. Savukārt dziļumā jau redzama siera degustāciju telpa ar garu koka galdu, pie kura visi draudzīgi saspiežas plecu pie pleca. Te garšas kārpiņu palutināšanai tiek piedāvāta vilinoša sieru karte (ar Anglijas, Francijas un Itālijas lepnumiem), atbilstošs vīns un uz vietas ceptas kūkas desertā. La Fromagerie ir īstena paradīze siera mīļotājiem! Iztēlojieties, piemēram, Itālijas sieru izlasi – Caprini Tartufo, Scimudin, San Andrea, Pecorino Montefalco, Gorgonzola Dolce un tiem klāt vēl tikko ceptas bagetes sķēli un malku vēsa Pinot Grigio…. tā ir svētlaime. Degustētos sierus pēc tam var iegādāties turpat esošajā siera istabā, kurā tiek uzturēta īpaša temperatūra un smarža burtiski gāž no kājām.

La Fromagerie

Neal’s Yard Dairy (17 Shorts Gardens). Un turpinot par sieriem – vēl viens gardēžu galamērķis, kurā no siera piedāvājuma daudzveidības var noreibt galva. Leģendārajā siera veikalā iespējams nogaršot un iegādāties labākos sierus no Anglijas (arī Francijas) pienotavām. Tikai pajautājiet un jums izstāstīs katra siera rituļa vēsturi – kur tas taisīts, cik ilgi nostāvināts, kā atceļojis līdz galvaspilsētai. Veikala plaukti teju lūzt no cienījamā Čedara kunga un in citu “kolēģu” svara. Jau pāris metrus pirms veikala pat nezinātājs ieejas durvis atradīs aizvērtām acīm – sekojot smaržai.

Neal's Yard Dairy

Maze (10-13 Grosvenor Square). Mišelin zvaigžņotās Anglijas gastronomijas skatuves superzvaigznes Gordona Remzija vārds Londonā komentārus neprasa. Maze ir vēl viena trofeja šīs kulinārijas haizivs kolekcijā – iespaidīga, tumšos koka toņos ieturēta telpa, ar apjomīgu bāra leti un neskaitāmiem galdiņiem. Ieņemiet vietu un šovs var sākties. Vīna karti? Jums tiks atnests iPad, kura virtuālajā dzērienu piedāvājumā varat izvēlēties tīkamāko atspirdzinājumu. Ēdienkarti? Tā mainās katru dienu. Pasūtiet 2 – 3 ēdienus (obligāts nosacījums, jo porcijas ir mazas) vai izvēlieties īpašo šefa tasting menu ar 7 ēdieniem. Un tad vienkārši baudiet – intīmo atmosfēru, viesmīļu mizantscēnas un protams, īpašo ēdienu. Bet pēc tam ar glāzi Bollinger nosviniet dzīvi pie rosīgā bāra.

Iepirkšanās karstie punkti

Dover Street Market (17-18 Dover Street). Konceptveikals, kas izvietojies vairākos stāvos, pārsteidz ar radoši ekstravagantu dizainu – katrā stāvā šķiet paplosījies Endijs Vorhols. Patiesībā Dover Street Market koncepcijas autore ir kulta zīmola Comme des Garcons dibinātāja, dizainere Reja Kavakubo. Ekstravagantā kundze ļavusi savam avangardiskajam stilam izpausties par visiem simts procentiem. Klejojot pa stāviem, nonāksiet gan improvizētā mājoklī, gan futuristiska minimālisma apskāvienos. Bez Comme des Garçons, te pārstāvēti tādi zīmoli kā Lanvin, Martin Margiela, Alexander McQueen, YSL. Un tie ir tikai daži no slavenajiem vārdiem, kuru kolekcijas šeit gluži kā mākslas objekti apzināti izstādīti uz efektīga fona. Bet, kad gribas atelpu un mazliet demokrātiskas sajūtas, iesaku apmeklēt augšstāvā esošo Rose Bakery. Šeit brokastošana/pusdienošana notiek izteikti draudzīgā atmosfērā – visu telpu faktiski aizņem garš koka galds un vēl divi četrvietīgi galdiņi. Visi draudzīgi saspiežas (ap pusdienlaiku brīvu vietu atrast grūti), tērzē, iepazīstas un maltīte notiek sava veida burziņa atmosfērā. Izmēģiniet dienas piedāvājumu (no puravu zupas līdz tradicionālajiem angļu gaļas sacepumiem), bet desertā obligāti jānogaršo burkānkūka – tās slava ir izplatījusies tālu aiz šīs jauneklīgās kafejnīcas sienām. Tā kūst uz mēles!

Fortnum & Mason (181 Piccadillly). Veikala vēsture, angļu labākajās tradīcijās, iesniedzas 1707.gadā. Pēc 300 gadiem no neliela pārtikas veikaliņa tas izaudzis par stila universālveikalu, kurā joprojām labā nozīmē jūtama pagātnes pamatīguma elpa. Saldumi, izmeklētas tējas, porcelāna un sudraba galda piederumi, ādas izstrādājumi, mājas dizaina lietas izvietotas četros stāvos uz kuriem ved senas un ļoti greznas koka kāpnes. Karaliskajās zirgu skriešanās sacīkstēs Askotā Fortnum & Mason piknika grozi joprojām ir angļu aristokrātijas izvēle nr. 1 un, ja jums tādu kārojas, tad atbilstoši savam budžetam to iespējams piepildīt ar sieriem, kūpinājumiem, saldumiem un dzērieniem. Grēks pēc veikala sortimenta iepazīšanas sevi nepalutināt ar saldējuma espresso turpat esošājā The Fountain kafejnīcā, kur joprojām var skatīt līdz perfekcijai sapošusās kundzes labākajos gados ar neiztrūkstošajam Hermes vai Smythson somiņām pie sāniem. Bet ja ir vēlme apskatīt monarhijas cienīgas tradīcijas, jādodas uz Karalienes Dimanta jubilejas tējas salonu 4. stāvā, uz kura atklāšanu šī gada martā ieradās….protams, pati karaliene.

Fortnum & Mason ātrijs The Fountain espresso mašīna

Smythson (40 New Bond Street). Šajā veikalā atrodami stilīgi rakstāmpiederumi, ādas aksesuāri, plānotāji, dienasgrāmats un modes aksesuāri. Starp slavenākajem Smythson klientiem ir karaliskā ģimene, Madonna, Greisa Keilija u.c slavenības. 1908. gadā tieši Smythson radīja pirmo dienasgrāmatu, kuru ērti paņemt līdzi ikdienas gaitās. Uzņēmuma logo ar zeltītiem burtiem joprojām rotā katru izstrādājumu, bet ja gribas lietu padarīt vēl individuālāku, meistars turpat veikalā uz vietas iegravēs jaunā īpašnieka iniciāļus. Pirkums tiek iesaiņots ar īstu angļu rūpību un pārsiets ar tumši zilu lentu, kas vēlreiz apliecina veikala personisko attieksmi pret katru tā viesi.

Smythson

Victoria’s Secret (111 Bond Street). Tieši Londonā tika atvērts pirmais eņģeļu veikals ārpus ASV robežām un angļu sievietēm tagad ir apskaužama iespēja sevi palutināt ar slavenā zīmola apakšveļu un aksesuāriem bez nedēļam ilgas sūtījuma gaidīšanas. Galvenais veikals atrodas New Bond ielā un tā burvīgi noformētie skatlogi jebkuras sievietes sirdij liek pukstēt straujāk. Victoria’s Secret ir kaut kas starp buduāru, sieviešu klubu un luksusbodīti, kurā laimīgi var aizmirsties uz vairākām stundām. Veikala darbinieces, tērptas klasiskos kostīmiņos ar neiztrūkstošo mērlenti pie rokas, vienmēr gatavas ieteikt atbilstošāko izmēru un pačukstēt karstākos jaunumus par kolekcijām.

Victoria’s SecretVictoria’s Secret eksterjers

Pēc saulrieta

Coburg bar (Carlos Place). Bārs atrodas luksusviesnīcā The Connaught, kuras nesenā 70 miljonus vērtā renovācija ir katra iztērētās mārciņas vērta. Klasiskais, angļu stilā ieturētais un līdz pēdējam sīkumam pārdomātais interjers, Coburg nodrošina vietu stilīgāko Londonas bāru virsotnē, bet profesionāļie bārmeņi diskrēti uzbur lieliskākos dzērienus pilsētā. Šeit valda intīma atmosferā, kas fonā skanot neuzbāzīgam džezam, rada slēgtā kluba iespaidu. Malkojot Marlēnas Dītrihas kokteili vai īpašu, bārmeņa ieteiktu viskiju, jūs pieskaraties aizgājušo laikmetu garam un aizmirsīsiet, ka turpat ārā joņo 2012.gads. Nebrīnīsieties, ja šeit kādā brīdī pamanīsiet Čārlza Dikensa līdzinieku. Realitātē atgriež vien tas, ka viņš iziedams no bāra, aiztraucas savā jaunākā modeļa Aston Martin.

Home House Club (20 Portman Square) Slēgtie klubi, kur iekļūt iespējams tikai tad, ja esat tā biedrs, ir sava veida izaicinājums. Bet, kad pārkāpjat pāri Home House Club slieksnim, nokļūstat īpašā pasaulē. Pati personīgi tur nokļuvu pateicoties kādam šī kluba biedram, kas mūsu nelielajai kompānijai izrādija šo stillīgo ballīšu vietu.
Home House Club līdzinās filmai, par kuras režisoru esat kļuvis jūs pats. Ejot cauri neskaitāmu karalisku istabu labirintiem, vērojot šampanieša straumes un ar ik ķermeņa šūniņu jūtot DJ radītās mūzikas vibrāciju, pārņem metropoles nenogurstošais enerģijas vilnis. Šķiet tulīt, tulīt acu priekšā iznirs filmas Kosmpolise galvenais varonis – no dzīves pārpilnības pārguris, jauna action meklējumos esošs miljonārs.
Home House Club izvietojies trīs ēkās – šeit vienlaicīgi ir gan naktsklubs, gan restorāni un bāri, gan 20 numuriņu viesu māja (protams, tikai kluba biedriem). Nav pārsteigums, kad uzzinu, ka Home House Club bohēmisko stilu naktsmājām izvēlējušies arī Depeche Mode. Patiesībā tik viegli vispārējā burziņā pie Zahas Hadidas dizainētās kosmiskās bāra letes iedomāties hedonistu Martinu Goru. Bāra letes dizainu, starp citu, apskaustu jebkurš citplanētietis – tas nepārprotami atgādina superstilīgu NLO.
Home House Club ir kā punkts uz i, pēc kura vēl ilgi gribas saglabāt īpašo pēcgaršu. Patiesībā, tieši ballīte tur, ir vislabākā vieta, kur sagaidīt rītausmu.

Zahas Hadidas radītā lete

Stilīgi ceļveži, kuri nepievils
Louis Vuitton City Guide London (www.louisvuitton.co.uk)

Louis Vuitton City Guide London

TASCHEN’s London (www.taschen.com)

Taschen's London

Wallpaper London City Guide (uk.phaidon.com)

Wallpaper City Guide

Getting high London style

Slightly harsh, but undeniably one of the most stylish metropolises in the world. Where modern and hundred year old traditions encounter. Cordiality and snobbery. The city from where such spirits of their age as Daniel Defoe, Alfred Hitchcock, Ian Fleming, Marianne Faithful come from.

London is a place where fortunes rise and fall in a flash. What was recently a must have, can belong to the past today. That’s why you have to try so much. Allot less time for sleep, and absorb the city’s energy till late night. Don’t lose yourself in the abundance of fashion, culinary pleasures, and entertainment but look into the city’s most stylish jungle with the eyes of an insider, catching the feeling of fulfillment.

Everything recommended has been tested by yours truly.

Enticing Cuisine

La Fromagerie (2-6 Moxon Street). Marylebone district has a very special gem – a cheese and fresh product store and a taste-testing café in one. La Fromagerie is the right place where, in an oasis of peace, you can shelter from the crowds of Oxford Street. When entering, it appears you have arrived in an improvised farmers market where fresh vegetables bask in wickers and jam jars are neatly arranged in a line on the shelves. But, a cheese-tasting room is visible in the back with a long wooden table where everyone bunches together in a friendly way shoulder to shoulder. Here, treat your taste buds to a tempting cheese plate (with the best cheeses of England, France, and Italy), the appropriate wine and as a dessert, cakes baked on site. La Fromagerie is a real paradise for cheese lovers! Imagine, for example, the Italian cheese selection – Caprini Tartufo, Scimudin, San Andrea, Pecorino Montefalco, Gorgonzola Dolce with a slice of freshly baked baguette and a sip of cool Pinot Grigio…it’s bliss. With the cheeses tasted, they can then be purchased in their cheese room, where the perfect temperature is maintained, and where the scent almost knocks you over.

Neal’s Yard Dairy (17 Shorts Gardens). To continue with cheese – another destination for gourmands, where your head can spin from the cheese variety on offer. This legendary cheese store, where it is possible to taste and purchase cheese from the best English (and French) dairies. Just ask, and you will be told the history of any cheese cart-wheel – where it is made, how long it has fermented, and in what way it has travelled to the capital. The store’s shelves almost crack from the honorable Mr. Cheddar and his colleagues’ weight. Even a few metres before the store, anyone will find the entrance door with closed eyes – just following the smell.

Maze (10-13 Grosvenor Square). Michelin starred British gastronomy stage superstar Gordon Ramsay’s name doesn’t need any commentary in London. Maze is another trophy in the collection of this culinary shark – the impressive, dark timber coloured designed room has a big bar and countless tables. Take your seat and the show can begin. Wine card? You will be brought an iPad with which you can choose the most pleasing refreshment from the virtual offer of beverage. Menu? It changes every day. Order 2 to 3 dishes (that’s obligatory because portions are small) or choose the special chefs-taste’s menu with 7 dishes. And then simply enjoy the intimate atmosphere, waiters’ skits, and of course the fantastic food. But afterwards, with a glass of Bollinger, celebrate life at the bar.

Shopping hot spots

Dover Street Market (17-18 Dover Street). A concept store located in several floors surprises with a creatively extravagant design – it seems like Andy Warhol has ramped it up in every floor. In fact, Dover Street Market concept’s author is cult label Comme des Garçons founder, designer Rei Kawakubo. The extravagant lady has let her avantgarde style manifest itself 100 percent. Strolling through the floors, you’ll come across an improvised home and an embrace of futuristic minimalism. Apart from Comme des Garçons, such labels as Lanvin, Martin Margiela, Alexander McQueen, YSL are represented here. And these are only a few of the famous names whose collections are exhibited on an effective background almost as if art pieces. But when you want a break and a slightly democratic feeling, I suggest visiting Rose Bakery located on the top floor. Here, breakfast/lunch takes place in an explicitly friendly atmosphere – the whole room is taken up by a long wooden table and two four-person tables. Everyone congenially squeezes in (around lunch time it’s hard to find a free seat), chats, gets acquainted and the meal takes place in the way of a festive atmosphere. Try the days’ special offer (from leek soup to traditional English meat pies), but for dessert you must try the carrot cake – its fame has spread far out of the walls of this youthful café.  It melts in your mouth!

Fortnum & Mason (181 Piccadillly) Stores history in the best English tradition, goes back to 1707. Three hundred years later from a small food store, it has grown into an iconic department store, where you can still feel the breath of the historic profoundness in a good way. Sweets, superb quality teas, china and silver tableware, leather goods, home design items, located over four floors, to which antique and very pompous timber stairs are leading. In the Royal Racehorse in Ascot, Fortnum & Mason picnic baskets are still the No. 1 choice for the British aristocracy, and if you want one like that, then according to your budget, you can fill it with cheese, smoked foods, sweets, and beverages. It would be a pity after getting acquainted to the stores selection, not to treat yourself with an ice-cream espresso in The Fountain restaurant, where you can still see till perfection dressed-up ladies in their golden years with the requisite Hermes or Smythson handbags. But if you wish to see traditions worthy of a monarch, go to the Queens Diamond Jubilee Tea Salon on the 4th floor, in which this March’s opening had none other than … of course, the Queen herself.

Smythson (40 New Bond Street). In this store, stylish stationary, leather accessories, planners, diaries and fashion accessories can be found. Among the most famous Smythson clients, there are the royal family, Madonna, Grace Kelly, and other celebrities. In 1908, precisely Smythson created the first diary to take with you in your daily journeys. The company’s logo, in golden letters, still decorates each of its items, but if you wish to make the product even more personalized, an expert will engrave the new owner’s initials on the spot. The purchase is packed with genuine English care, and tied up with a navy blue ribbon, which at once more, confirms the stores personal attitude to each of its guests.

Victoria’s Secret (111 Bond Street). Exactly in London, the first Angel store outside the USA was opened, and the British women have the enviable opportunity to treat themselves with the famous label’s lingerie and accessories without a week-long wait for delivery. The main store is located in New Bond Street and its gorgeously decorated shop-windows make every woman’s heart flutter. Victoria’s Secret is something between a boudoir, women’s club, and a luxury store where you can happily forget yourself for a few hours. Store employees, dressed in smart suits with the compulsory tape-measure in their hands, are always ready to suggest the proper size and whisper about the hottest novelties from the collections.

After sunset

Coburg bar (Carlos Place). The bar is located in the luxury hotel The Connaught whose recent 70 million renovations are worth every pound spent. Classical in the reserved British style and to the last thought-out detail, the interior guarantees Coburg’s place on the top of London’s most stylish bars, while professional bartenders discreetly create the best drinks in town. Here, an intimate atmosphere dominates, which in combination with the quiet sounding jazz in the background makes the impression of a private club. Sipping a Marlene Dietrich cocktail or special whisky suggested by the bartender, you touch the spirit of the departed centuries and will forget that just outside 2012 gallops past. Don’t be surprised if at some point you notice a lookalike of Charles Dickens here. Back to reality brings only the fact that after leaving the bar he speeds away in his latest model Aston Martin.

Home House Club (20 Portman Square) A private club, which you can enter only if being a member, is a bit of a challenge. But once you step over the Home House Club doorstep you get in a special world. I, personally, got there thanks to a member of this club who showed our little group around the stylish party epicenter. Home House Club resembles a movie you have become a director of. Moving through an uncountable royal room labyrinth, observing champagne flows, and with every cell of your body feeling the music vibrations created by the DJ, you are overwhelmed by the unwearying energy wave of the metropolis. Seems just in a moment the main character of the movie Cosmopolis will appear – exhausted from the overabundance of life, the new millionaire searching for new action.
Home House Club is located in three buildings – it simultaneously has a nightclub, restaurants, bars and a 20-room guest house (of course, only for members). It is not surprising when I get to know that the Home House Club bohemian style for the night’s lodging have also been chosen by Depeche Mode. In fact, it is really easy to imagine in the middle of the all-embracing party at the cosmic bar designed by Zaha Hadid the hedonist Martin Gore. The bar counter style, by the way, could be envied by any alien – without a doubt it resembles a super stylish UFO. Home House Club is like a dot on an ‘i’ after which you want to keep the special aftertaste for a long time. In fact, exactly in there in a party is the best place to wait for the sunrise.

Stylish guides that won’t let you down:

Louis Vuitton City Guide London (www.louisvuitton.co.uk)
TASCHEN’s London (www.taschen.com)
Wallpaper London City Guide (uk.phaidon.com)

Comments 0

  1. Post
   Author

   Prieks, ka iedvesmoju 🙂 Tuklāt tur esošā svētku noskaņa paspilgtināja Ziemassvētku gaidīšanas prieku – tik daudz gaismu, rotājumu, priecīgu smaidu.

   1. Kā reiz domāju, kāda ir Londona ziemā, svētku noskaņās. Izdomāju, ka ziemā var klīst no muzeja uz muzeju, no veikala uz veikalu, no kafejnīcas uz kafejnīcu, baudot mākslu, modi, nesteidzību – aiz loga snieg un dzīvo sals, bet iekštelpās tik mājīgi! 🙂

 1. Post
  Author

  Tur ir tāda īpaša noskaņa, kas cieši saistīta ar tradīcijām, arhitektūru, cilvēku uztveri – viss tik gaišs, svinīgs, izrotāts. Protams, es negribētu nokļūt uz Oksfordas ielas 23. decembrī, bet šīs pilsētas plašums un daudzās kolosālās vietas ļauj patiešām sajust svētku noskaņu sevī. Tieši kā Tu minēji – sēžot kafejnīcā un vērojot cilvēkus, uzsūcot sevī modi un mākslu neskaitāmajās galerijās, veikaliņos…. Faktiski es sasmēlos tik daudz svētku noskaņas, ka tagad patiešām ar mierīgu sirdi svētkus sagaidīšu vietā, kur sniega nebūs – Honkongā 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *