Draugi uz mūžu

Gribi laba garastavokļa recepti? Ņem drēgnos rudens vakarus, kad tumsa nepielūdzami piezogas arvien ātrāk un ātrāk. Atmet pārmetumus par TV nelabvēlīgo ietekmi un pievieno savai DVD kolekcijai seriāla F•R•I•E•N•D•S visu sezonu komplektu. Ar mīļoto cilvēku saspiežaties ciešāk, lai siltāk un voilà – perfekta recepte gatava!

Draugi ir kā ledenes, čipsi vai saulespuķu sēkliņas, sauc kā gribi. Noskaties vienu sēriju un gribas tulīt redzēt nākamo. Stress, draņķīgs garastāvoklis, īgnums – kas tas tāds? Draugi ir kā terapija pēc nogurdinošas dienas, kā piena šokolāde prieka izslāpušai dvēselei. Kā atgādinājums – lai cik draņķīgi kādreiz klātos, laba drauga uzmundrinošs vārds jebkuru “neatrisināmu situāciju” var pārvērst jokā. Lai kopīgi par to sulīgi pasmietos.

Un iedvesma! Kaifs vērot kā no 1994. gada (pirmā sērija) mainās ģērbšānās stils (ak, platie, rūtainie krekli), frizūras (ak, džeku “bļodiņas”), aktuālās tēmas un tehnikas nieciņi (ak, peidžeru laiki!). Desmit gadu garumā seriāls burtiski parāda veselas paaudzes aktuālo ikdienu. Protams, tā ir televīzija un, lai mums, t.i. skatītājiem to visu būtu interesanti vērot, sarunās un situācijās valda vieni vienīgi pārspīlējumi. Bet pat “neredzamo” skatītāju smiekliņi fonā patiešām uzlabo garstāvokli tāpat vien.

Draugi ir kļuvuši par 90-to gadu ikonu, simbolu draudzības ķīmijai. No kura ikdienai var paņemt to vieglumu un humoru, kas piemīt seriāla tēliem – paštaisnajam Rosam, cacai Reičelai, perfekcionistei Monikai, dīvainītim Čendleram, apburošajam Džoijam un sapņotājai Fēbei. Patiesībā jau katrs kaut ko no šiem varoniem saskatīs arī sevī, tāpēc nav brīnums ka Draugu pēdējo sēriju 2004. gada 6. maijā noskatījās 52,5 miljoni fanu ASV vien, padarot to par ceturo visvairāk skatīto seriālu TV vēsturē. Interesanti, ka lai arī seriāla darbība norisinās Ņujorkā, neviena sērija realitātē tur nav filmēta. Taču sešu draugu tradicionālā pulcēšanās vieta kafejnīcā “Central Perk” mudinājusi uzņēmīgus cilvēkus daudzviet pasaulē izveidot analogas vietas ar tieši tādu pašu interjeru, neaizmirstot, protams, par galveno varoni – oranžo dīvānu.

Nebrīnies, ja pēc pāris sēriju noskatīšanās rodas nepārvarama vēlme svētdienā sapulcināt pie sevis draugus, lai pie branča, glāzes šampanieša un svaigi maltas kafijas krūzes parunātu par visu – nopietno un nenopietno.

“All you need is love”, jeb pārfrāzējot Bītlus, “All you need is friends”!

F•R•I•E•N•D•S pilnu sezonu komplektu DVD un Blu-ray meklē hmv.co.uk.

Comments 0

  1. Post
   Author
 1. Pagājušajā ziemā arī mēs ar draugu noskatījām visas sezonas pēc kārtas un patiesi “Draugi” ir kā saulespuķu sēkliņas. Sāc ar vienu, skaties visu dienu!

  1. Post
   Author

   Līva, sākumā ieraugot to apjomīgo disku krājumu liekas – aha, šeit būs ko skatīties visu gadu. Bet tad, līdzko brīvs vakars, tā gribas noskatīties vismaz pāris. Un nemanot – vienā vakarā tiek noskatītas 6 sērijas. Un tas vēl neredzēto sēriju krājums plok arvien mazāks un mazāks… 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *