Fotogrāfa ādā

Kad rokās izmēģināšanai nonāca jaunā Sony fotokamera NEX-5N, manī sarosījās skeptiķe. Pirmkārt, jau par kameras gabarītiem – kopā ar palielo objektīvu tā nebūt neizskatījās pēc bildējamā aparāta, ar ko ērti iemūžināt mirkļus, piemēram, ceļojuma laikā. Negribas pa gabalu izskatīties pēc tūristes tipica, kas ieradusies konkrētajā vietā nevis ķert sajūtas, bet ar palielu verķi knipsēt tūkstošiem kadru. Otrkārt, par visām iespējām, ko kamera piedāvā – tā šķita vairāk kā interesanta rotaļlieta profesionālam fotogrāfam, nevis ikdienišķa fotokamera absolūtai foto neprofesionālei kā man.

Bet atlika man to ieslēgt, papēt mazliet instrukciju un ai, kas par prieku! Goda vārds, sajutos kā atklājusi jaunu Ameriku. Pat iedomāties nevarat, cik fotokamerās man iepriekš nācies vilties – gan fotogrāfiju kvalitātē, gan attēla pietuvināšanas iespējās, gan, galu galā, lietošanas ērtumā. Bet par NEX-5N gribas teikt tikai to labāko. Dizains, rūpīgāk papētot, ir patīkami askētisks, mazliet industriāli skarbs (noteikti ne plasmasīgs), bet pati fotogrāfēšana sagādā vienu vienīgu baudu. Protams, lai apgūti visas fīčas un iemācītos ar to perfekti darboties manuālajā režīmā, man būtu vajadzīgi pāris mēneši, taču pamatlietas var apgūt pavisam ātri.

Būtiska odziņa, ko piedāvā šī kamera, ir plašas māksliniecisko efektu radīšanas iespējas – attēli pēc tam nav jāapstrādā datorā, uzreiz jau kameras displejā redzi fotogrāfijas radīto efektu. Viens no maniem favorītefektiem noteikti ir iespēja attēla izcelt tikai vienu noteiktu krāsu (pēc izvēles – sarkanu, zilu, dzeltenu vai zaļu). Melnbaltā kontrasta iespējas ar spilgtu krāsu ieslēdz tādu radošo grūdienu, ka eksperimentējot pazūdi laikā.

Šī kamera patiešām ikdienu padara spilgtāku un, kas zina, varbūt iedvesmos tevi jaunam hobijam.

Ja interesē tehniskais apraksts, tas pieejams šeit: http://www.sony.lv/hub/nex-compact-camera-system (bet ja godīgi, saistošāk taču visu atklāt pašam, nekā lasīt garumgaras instrukcijas). Cena: kopā ar ar maināmajiem objektīviem nopērkama par aptuveni 490 Ls (komplekts ar standarta objektīvu).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *