Branča vieta – Nometne Gardēžiem

Saldumu paradize

Kad ierasto branča vietu piedāvājums centrā jau zināms teju no galvas, īstais laiks doties jaunu garšu meklējumos. Sacīts, darīts! Āgenskalns vilina ne tikai ar saviem unikālajiem arhitektūras vaibstiem, mierpilno atmosfēru, bet arī ar jaunām un interesantām ēstuvēm, kuru konceptu šaipus upei aizsāka tādas vietas kā, piemēram, Fazenda.

Nometņu iela pamazām kļūst par sava veida Āgenskalna galveno kulināro gatvi. Netālu no jau minētās Fazendas, tālāk aiz gardo smalkmaizīšu pārdotavas Ciemakukulis, pirms trīs mēnešiem durvis vērusi jauna ēstuve ar vilinošo nosaukumu Nometne Gardēžiem. Kā jau liecina nosaukums, tiem, kas nespēj novērtēt gardu maltīti, te nav ko meklēt. Nometne Gardēžiem ar burvīgo saimnieci Dzintru gaida pie sevis tos, kam gards, svaigs un ar mīlestību pagatavots ēdiens ir tikpat svarīgs kā labs garastāvoklis.

Sestdienās un svētdienās šī būs īstā vieta, kurp doties laba ilgo brokastu – pusdienu jeb branča meklējumos. Atveriet durvis un ienāciet plašā telpā, kuras noskaņas detaļās ir akcenti gan no 20. gs Parīzes, gan Āgenskalna romantisma. Pie apaļajiem, masīvajiem koka galdiem laiskas brokastis var ieturēt kā kuplas ģimenes, tā romantiski pārīšī. Bet divi garie koka galdi ir kā radīti, lai ap tiem draudzīgi saspiestos sen neredzējušos draugu kompānija un pazustu stundām ilgās sarunās un smieklos. Pāgājušajā svētdienā te izdevās novērot absolūti burvīgu ainu, kuru tik iecienītajās centra branča vietās nav gadījies redzēt. Iedomājieties, trīs kolosālas kundzes labākajos gados, kas te ienāk, uzklausa saimnieces Dzintras izsmeļošo stāstu par bagātīgo piedāvājumu un smejoties nosaka: “Mēģināsim ar’ to branču!”.

Svetdienas atmosferaPiedavajums

Manuprāt, šis vietas pievilcība slēpjas tieši neatkātojamajā Āgenskalna aurā – Nometne Gardēžiem ir gluži kā miera oāze steidzīgajā Rīgā, kur dažākārt pat svētdienās satraukuma duna negrimt rimt. Te viss ir savādāk – Dzintra jūs sagaidīs, nosēdinās pie galda, ieteiks gardāko un interesantāko no branča piedāvājuma. Savukārt ārzemju sajūtu paspilgtina draudzīgā attieksme pret četrkājainajiem mīluļiem – suņi šeit laipni gaidīti un var mierīgi atpūsties, kamēr saimnieki mielojas ar garajām brokastīm.

EdamlietasSpeks ir detalas

Branča cena ir Ls 5.90, bet vecākiem īpaši patiks iespēja, ka mazuļiem tas izmaksās tikai Ls 2.90. Ne velti nosaukumā ietverts vārds pusdienas – Nometnē Gradēžiem brokastis viegli var pārtapt kārtīgā maltītē. Sāciet ar siltu zupu un svaigi ceptu maizi, tad nogaršojiet dažāda veida salātus – gan veselīgus, gan sātīgus. Siltajā opcijas sev atradīs gan veģetārieši, gan gaļēdāji. Un, kas gan būtu laiskas brokastis bez svētdienas plānajām pankūkām! Ja tām vēl pievieno smiltsērkšķu džemu…. dievīgi! Bet turpat smaržo svaigi cepti kruasāni un dažādas smalkmaizītes, kā arī acis kārdina dažādi saldie, piemēram, Iereibušais ķirsis.

Ta vien gribas laiski izstiept kājas, samiegt acis saulē un baudīt nesteidzīgas brīvdienas. Nometne Gardēžiem ir jauka un mājīga vieta, kas vēl nav cilvēku pārpildīta un šeit patiesi var noķert to sajūtu, ka brīvdienas ir laimīgas dienas.

Adrese: Nometņu iela 18, tel. 26139306

Eksterjers

Comments 0

  1. Post
   Author

   Vislielākais prieks šādus vārdus saņemt! Tas ir tieši tas, ko vēlos ar blogu panākt – iedvesmot jaunām vietām, piedzīvojumiem un baudījumam! Paldies, ka padalījies ar atsauksmi.

  1. Post
   Author
 1. ļoti pievīlāmies! Ēdiens bez garšas, niecīgs piedāvājums, ēdiens remdens. Nav atmosfēras!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *