Kompaktais smalkums

WX200

Pirmo reizi ceļojuma laikā man līdzi bija tik maza izmēra fotokamera, ka dažbrīd to meklējot rokassomiņā, nobijos kā tā pazudusi. Izmēros vairāk līdzinoties viedtālrunim, jaunā Sony Cyber-shot WX200 fotokamera ir vienkārši perfekts atradums spontānai mirkļu iemūžināšanai. Uzlādē, paķer līdzi somā vai jakas kabatā, un vajadzīgajā brīdī atceries par to. Tieši tik vienkārši.

Jau tradiconāli, pirms ņemt līdzi testēšanai ceļojumā, fotokamerai tiek izvirzīti divi priekšnosacījumi – labs optiskais palielinājums un piemērotība fotogrāfiju uzņemšanai sliktā apgaismojumā. Par spīti nelielajiem gabarītiem, uz Sony WX200 lieku cerības, jo šī ražotāja fotokameras noteikti pieskaitāmas pie manām favorītēm.

Kameras askētiskais noformējums veidots labākajās Sony tradīcijās – taisnas, plūstošas līnijas un metāla detaļas, kas atsvaidzina plastmasas korpusu. Uzreiz gan gribas pēc iespējas ātrāk likvidēt nepievilcīgo WiFI uzlīmi, kas pamatīgi bojā vizuālo iespaidu. Kad tas izdarīts, atliek kameru ielikt somā un doties ceļā.

Pilsētas ainavu iemūžināšanai perfekti noder ainavas (Landscape) režīms, savukārt uzņemot attēlus no nelielas distances, kamera pati ieslēdz Macro režīmu, tā izceļot objekta nianses. Jāuzsver patiešām labais 10x optiskais palielinājums, kas šāda izmēra kamerai noteikti ir viens no lielākajiem bonusiem. Pietuvināto attēlu kvalitāte ir apmierinoša un svarīgākais – nav novērojama graudainība. Piemēram, iemūžinot ezera pretējo krastu, līnijas izdodas skaidras un objekti neizplūst.

LandscapePietuvinājums

Mazliet mulsina, ka neizdodas atrast režīmu, kas īpaši piemērots kustīgu objektu iemūžināšanai (Sport). Tomēr pat iztiekot bez tā, attēli, piemēram, no Roland Garros tenisa turnīra Parīzē, sanāk atzinīgā līmenī. Turklāt jāņem vērā, ka visbiežāk kustības fiksēšanai paralēli tika izmantota arī palielinājuma funkcija. Mīnusu izpelnās pats zoom slēdzis – to kustināt ir samērā neparocīgi. Grūti variēt ar objekta tuvinājumu, jo pat nedaudz pastumjot slēdzi, tas uzreiz pietuvina attēlu līdz maksimumam.

Kustībā 2

Rafaels Nadals- pietuvinājums

Landscape

Arī šajā mazajā Sony saimes atvasē nav aizmirsts par māksliniecisko efektu izmantošanas iespējam – sākot no vienas krāsas izcelšanas, līdz pat piesātināti melnbaltiem attēliem.
Parīzes ainiņas

Izcelta sarkanā krāsa

Ar fotogrāfēšanu daļēji vāja apgaismojuma apstākļos (krēslā) veicas puslīdz apmierinoši . Taču naktī visdrīzāk, lai iegūtu vajadzīgo attēlu, nāksies veikt vairākus uzņēmumus, jo kamera reaģē pat uz vismazāko kustību un objekti bildē viegli izplūst. Tāpēc šo fotokameru pirms došānās naksnīgās pastaigās mierīgi var atstāt viesnīcas numuriņā.

Nakts režīms Nakts režīms

Kompaktais izmērs nozīmē arī to, ka WX200 ekrāns ir krietni mazāks kā ierasts kabatas fotokamerām. Pārskatot tajā attēlus, redzēsiet tikai tik daudz, vai tie nav izplūduši, bet kvalitātes nianses iespējams saskatīt tikai tos lejupielādējot datorā. Līdz ar to, WX200 nevarētu dēvēt par kameru ar parocīgāko ekrānu, taču kā jau minēju – fotoaparāta izmērs tomēr ir tik neliels, ka ar šo vienkārši jāsadzīvo.

Akumulatora darbību varētu vēlēties labāku – intensīvi fotogrāfējot, tas iztur apmēram četras, piecas stundas. Ražotāja parametri liecina, ka baterijas darbības ilgums ekvivalents 220 uzņemtiem kadriem, taču jāņem vērā, ka, piemēram, wifi izmantošana to krietni samazina. Varbūt vērts paķert somā līdzi lādētāju? Jo tas, līdzīgi kā pati kamera, ir ļoti kompakts.

Rezumējot WX200 gribas veltīt vairākus komplimentus. Šī ir laba, kompakta ceļojuma kamera, kas nepretendē uz ko vairāk. Taču godīgi izpilda apsolītās funkcijas un kolorītais izmērs ir neatsverama ērtība tiem, kam kamera ir nevis darba zirgs, bet ierīce, kuru tāpat kā telefonu, paņemt līdzi ikdienas gaitās vai ceļojumā. Turklāt pievilcīgā cena – sākot no aptuveni Ls 140, šo izmērā smalko fotokameru ierindo jaunā svara kategorijā.

Tehniskie parametri: www.sony.lv/product/dsc-w-series/dsc-wx200

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *