Kur smaržo kruasāni un kafija

Cafe Zanna

Vieta, kur astoņos no rīta džinkst trauki, dūc kafijas automāts un no krāsns tiek izņemti grēcīgi kārdinoši smaržojoši kruasāni. Vieta, kur es dažreiz paslēpjos, iebāžu degunu kapučīno tasē un veltu laiku tikai sev. Tieši tā, man šķiet, ka dažreiz komunikācijas pārsātinātajā pasaulē ir jāatrod laiks dialogam ar sevi un man tā ir stunda, kas tiek nozagta darbiem, draugiem, pienākumiem.

56

Jā, šeit es brīžiem jūtos kā mazā Parīzē. Sevišķi vasaras rītos, kad plašajos logos spīd saule un klusajā ielā vientuļu gājēju pavada putnu čivināšana. Man te ir savs mīļais galdiņš, no kura var pārredzēt visu kafejnīcu, bet no otras puses – omulīgi izolēties no citiem. Izstiepju kājas, pasūtu olas Benedikta gaumē un ļaujos. Rakstīšanai, domāšanai, lasīšanai, tai laiskajai sevis palutināšanai, kas veido labsajūtu.

Varbūt tā ir atrašanās vieta? Tomsona un Nītaures ielas krustpunktā, noslēpusies no Valdemāra ielas intensitātes un kņadas. Varbūt tā ir attieksme? Tā foršā sajūta, kad tev vairs nav jāatkārto, kas garšo – to jau tāpat zina. Un papildus kapučīno tasei piedāvā nodegustēt Etiopijas un Kolumbijas kafijas šķirnes. Varbūt tie ir aperitīvo vakari trešdienās? Kad gribas satikties ar draugiem, malkot aperoli kokteili un ļauties dienvidnieciskajai bezrūpībai. Viss kopā. Laikam jau tā būs harisma, kas veido šīs vietas pievilcību. Tā kā te nekad nav pārāk daudz cilvēku, tad var sajust to gandrīz intīmo saiti, kad tev gribas iet uz “savu” kafejnīcu, satikt savu baristu un parunāties par kafiju un dzīvi.

3Aperitivo

Laiks pazūd nemanāmi. Noslēpjas kapučīno putās, izspraucas pa ienācēju atvērto durvju spraugu, aizskrien līdz ar vēju. Es pat sevi dažreiz nedaudz apskaužu. Ka man ir šī vietiņa, kur pasaule riņķo citā intensitātē. Un kad esmu to atradusi, bez sirdsapziņas pārmetumiem veltu uzmanību tikai un vienīgi sev.

Kā es gribētu, lai jūs šobrīd sajustu to grauzdētās kafijas smaržu, ko jūtu es. Mazliet reibinošu, bet tik svētlaimīgu.

Re kā, sanāca man tāda neliela personiska atzīšanās mīlestībā Žanna Cafe.

Žanna Cafe
Tomsona ielā 2
Tel. 26106505
Darba laiks: 08:00 – 22:00
Sestdien: 10:00 – 22:00
Svētdien: slēgts

Aperitīvo vakari trešdienās no 18.00 – 22.00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *