Nevainojamais ceļabiedrs

iPad ar retina displeju

Kā divu nedēļu ilgajā ceļojumā iztikt bez publikācijām blogā? Dodoties uz siltāku klimata zona garajās Ziemassvētku brīvdienās, tik ļoti negribējās ņemt līdzi savu uzticamo McBook Air. Lai arī svara ziņā pielīdzināms Vogue eksemplāram, tomēr atgādina par darbu, bet tik ļoti gribējās atpūsties, aizmirstot par aizvadītā gada stresiem. Alternatīva? Draugi no iDeal uz ceļojuma laiku man piešķīra eleganto iPad, kas atgādinot Sarkangalvīti, ietērpts sarkanā ādas vāciņā, iegūla līdzņemšanai ceļojumā.

iPad ar retina displeju. Jaunais iPad. Skan tikpat kārdinoši kā Osirisa rabarberu kūka ar putkrējumu un kanēli. Vai Rūjienas plombīra saldējums ar rupjmaizes kārtojumu un ievārījumu… Un garšo (lasi – attaisno cerības) arī tikpat labi kā skan! Sajūtu, kad retina displeju salīdzina ar iepriekšējiem iPad modeļiem, varētu raksturot ar briļļu uzvilkšanu – attēls kļuvis kristāldzidrs un paceļ konkrēto iPad jaunā sajūsmas līmenī. Īpašu prieku displeja kvalitāte sagādā aplūkojot ceļojuma fotogrāfijas – ne velti šim modelim par 44% uzlabots krāsu piesātinājums. Sulīgi zaļa daba, metālisks debeskrāpju masīvs, kobaltzils okeāns – manis pašas ar pusprofesionālo kameru uzņemtās bildes, ielādētas iPad, izskatās teju pēc skaistiem reklāmu attēliem.

Vienmēr “aizkustinājuši” cilvēki, kas fotografē nevis ar telefona kameru, bet gan drosmīgi tur virs galvas planšetdatoru. No otras puses, ko tur liegties, šim iPad modelim kamera ļauj uzņemt foto un video apskaužami labā līmenī. iSight kamera nodrošina autofokusu un sejas atpazīšanas tehnoloģiju – tātad nekādu izplūdušu kadru. Lai gan atzīšos godīgi, iPad kameru izmantoju vienīgi ziņkārības nolūkos un joprojām sevi neiedomājos nopietni ar to bildējot. Toties sazvanoties FaceTime režīmā no sava attēla nav jābīstas – HD kamera nodrošina tieši tādu bildi, lai pašam prieks un otru runātāju patīkami skatīt vaigā.

Komplimenti konkrētajam iPad modelim par baterijas izturību. Lai arī ierobežotā piekļuve bezvadu internetam ceļojuma laikā neļāva stundām ilgi sērfot tīmeklī, planšetdatora uzlādi četrpadsmit dienu laikā veicu vien divas reizes (turklāt ar rezervi, krietni pirms baterija vēl bija sasniegusi zemāko procentu atzīmi). Pamatā aktīvi to izmantoju elektroniskās grāmatas lasīšanai un bloga ierakstu veidošanai, kā arī materiālu publicēšanai sociālājās vietnēs.

Lasīšana iPad ir ļoti ērta, turklāt pateicoties retina displejam, izdevās izvairīties no acu noguršanas. Lasot vairākas stundas, nejutu ne miņas no noguruma vai sausuma acīs. Parsvarā lasīšanai pievērsos tieši pārlidojumu laikā, tāpēc vienīgā nēertība ir lidsabiedrību prasība elektronisko ierīču izslēgšanai pacelšanās un nolaišanās laikā. Tā nu sanāk, ka iPad bez ierunām ir jāizslēdz un jāatraujas no lasīšanas arī tad, ja tajā brīdī stāstā tiek atmaskots vainīgais. No atsauksmēm esmu dzirdējusi, ka uz Kindle lasāmierīcēm stjuartes bieži piever acis un neprasa tās izslēgt un tāpēc gluži vai detektīva cienīga interese radās par to, kāda ir reakcija uz iPad Mini? Vai arī to gaisa kuģu personāls tik strikti nekontrolē, vai tomēr Mini saskata iPad mazo brāli? Citādi lasīšana planšetdatorā ir lieliska tradicionālās grāmatas alternatīva, īpaši, ja tā apjoma ziņā pieskaitāma ķieģeļa kategorijai. Protams, mazliet tracina nemitīgā vajadzība pārslidināt ekrānā (jeb jaunvārdos runājot – glāstvirsmā) nākamās rindkopas, bet pēc brīža jau šī kustība kļūst automātiska un prāts to vairs īpaši nepiefiksē.

Rakstīšana sākumā nevedas tik raiti kā datorā. Te pie vainas nekas cits, kā mūsu valodas bagātība – garumzīmes un mīkstinājuma zīmes. Tāpat kā iPhone arī šajā iOS ierīcē, lai iegūtu, piemēram, “ā”, uz konkrētā burta jāuzpiež un mazliet jānogaida, līdz tiek piedāvāts variants ar garumzīmi. Sākumā tas šķiet apgrūtinoši un ar rakstīšanu vedas daudz lēnāk nekā ar tradicionālo klaviatūru, bet jau pēc pirmās lapaspuses pieveikšanas izdodas veiksmīgi piemēroties un tālāk jau viss vedas krietni raitāk. Uz iPad tapa divi bloga ieraksti: Dž. K. Roulingas Nejaušā vakance un Dž. Kronina Pāreja grāmatu apskati.

Facebook, Twitter, WordPress aplikācijas uz iPad darbojas nevainojami. Turklāt lielais ekrāns ļauj sociālos tīklus izmantot ar īstu baudu – piemēram, Facebook bilžu aplūkošana ir vēl ērtāka un iespaidīgāka nekā ierastajā portatīvajā datorekrānā. Bloga ierakstu publicēšana caur WordPress aplikāciju nesagādā nekādas grūtības un pateicoties iPad, manas radošās izpausmes nebija jaatliek līdz atvaļinājuma beigām.

iPad ar retinas displeju jau no pirmās dienas kļuva par lielisku ceļabiedru. Tik vien darba kā dodoties uz lidmašīnu, ieslidināt to rokas bagāža, lai vēlāk atkal  izmantotu. Turklāt godam izturēja + 32 grādu temperatūru Vjetnamas mitrajos un karstajos laikapstākļos. Apple kārtējo reizi ir pārliecinājuši ar produkta pārdomāto vienkāršību, lietošanas efektivitāti un dizaina perfekciju.