Provansas vilinājums pavasarī

Gaisma un gaiss. Šie divi vārdi iemieso sevī Provansas būtību. Apžilbināt ar mainīgajām gaismas spēlem un reibināt ar tīro lauku gaisu, kurā ir mazliet lavandas svaiguma, pļavas ziedu piesātinātības un kalnu varenuma. Pavasarī vēl pieskaitiet kautrīgas līgavas atgādinošās plaukstošās ābeles, nekaunīgi sarkanās magones un sakņaugus, kurus jau var likt uz šķīvja.

Pēc ātrgaitas šosejas, kura vilina ar pieklājīgiem atļautajiem 130 km/h, un kalnu ceļu serpentīna, trīs stundu brauciena attālumā no Nicas, Provansas vidiene sagaida gluži kā eleganta vecmāmuļa, kura it kā apsola – šeit būs viss, ko meklē ziemas nogurdināta dvēsele. Nojaušama vasaras sajūta, mājīgums un rose vīna reibinoši svaigā garša.

IMG_2876

Vislabākais plāns dažreiz ir nesastādīt sev nekādu plānu. Mums zināms tikai apmešanās galamērķis – mākslinieku, kolekcionāru dueta Patrīcijas un Olivera radītais viesu nams Domaine des Andeols (84490 Saint-Saturnin-lès-Apt), nelielā ciemata Saint Saturnin lès Apt tuvumā. Nogriežoties no šosejas, jau pēc nepilniem 2 km vīnoglāju ieskautu lauku uzkalnē sagaida gleznaina ainava – tipiskas Provansas arhitektūras un modernu vaibstu apvienojums. Domaine des Andeols sastāv no 10 mītnēm, katras interjers pieskaņots viesu raksturam – no tiem, kas iemīlējušies (Amoureux) līdz radošām dvēselēm (Artiste).

IMG_2874

IMG_2875

Aprīļa vidus, kad viesnīca tikko atvērta jaunajai sezonai, ir ideāls laiks apmeklējumam. Saņemsiet gan lielisku cenas un kvalitātes attiecību, gan teju neaptveramu individualitātes pieredzi – šķietami, šeit bez personāla esat teju vienīgie un visa uzmanība vislabākajā nozīmē tiek veltīta jums. Tāda sajūta, it kā jūs atrastos modernās mākslas muzejā, kas izvietots zem klajas debess un atliek pilniem malkiem baudīt visu, ko tas piedāvā – sākot no bezgalībā izstiepušos baiseina ar skatu uz vīnoglājiem un beidzot ar gourmet virtuvi, kurā apvienotas labākās Provansas pavārmākslas tradīcijas modernā izpildījumā. Jau drīz atklāsiet, ka viss šeit garšo vienkārši fantastiski un kā nu ne, ja produkcija izaudzēta tepat dārzā, bet svaigā maize un ievārījums tiek piegādāts no tuvējiem ciematiem. Lielākais izaicinājums ir saņemties laiskā dienā pabāzt degunu ārpusē, gluži kā pasperot kāju ārpus savdabīgai paradīzei.

IMG_2791

Ne velti saku, ka vislabāk ir iepriekš neplānot neko. Vienkārši līdzko sajūtam aicinājumu, tā kāpjam mašīnā un dodamies uz kādu no tuvējam nelielajām pilsētiņām/ciematiem. Viss atrodas neilga brauciena attālumā, un ja pēc brīža iespējams ieplest acis sajūsmā – raugoties majestātiskajā Gordes pilsētiņā uz kalnu smailes, vai ieklausīties ūdens šalkoņā – kalnu avotā, kas traucas cauri Fontaine-de-Vaucluse ciematam. Krāsas, emocijas un atkal krāsas – tas viss sajaucas fantastiskā emociju gūzmā. Teju gribas smaržu un sajūtu iepildīt iedomātā pudelē, lai no tās pēc laika veldzētos atmiņās.

IMG_2773Nākmajā bloga ierakstā tuvāk pastāstīšu par Provansas skaistākajām vietām, kas noteikti ir apmeklēšanas vērtas. Tikmēr – ļaujiet, baudīšu vīra sarūpēto šampanieti un īstenā francūziešu garā veldzēšos dzīves baudīšanas mākslā.

IMG_2878

Visas fotogrāfijas tapušas ar Canon fotokameru G1 X.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *