Tērbatas ielas oāze

Mājīgais interjers

Mājīgais interjers

Ziniet, kas ir forši ieejot jaunā kafejnīcā? Tas, ka cilvēks, kas stāv letes otrā pusē, jums uzsmaida siltu smaidu, kurš patiešām nāk no sirds. Un, ja vēl esat nosalušu degunu, ko appūtis dzestrs vasaras vējš un glābjaties no aizvien lielākām lietus lāsēm, kas draud izmērcēt, tad ieiet viesmīlīgā telpā ir divtik patīkami. Mū cafe ir tā vieta, kur noteikti gribas atgriezties – pateicoties gan īpašajai mājīguma sajūtai, gan gardajiem našķiem, kas te izdevušies tik labi, ka pēc maltītes gribas nolaizīt pirkstiņus!

Interjers ir nepārspringts, askētisks, taču ar mājīgiem akcentiem. Man tiešām patīk tā sajūta, kad kafejnīca tiek veidota demokrātiska, kā vieta, kur baudīt nesteidzības mirkli un aizkavēties kaut stundām ilgi. Mū cafe valda šāda atmosfēra un te uzsvars likts uz garšīgām uzkodām un dzērieniem. Gardumi, kas noteikti būtu jānogaršo – kāds no triju veidu sendvičiem, beļģu vafeles un mājas limonāde. Šeit maksimāli tiek izmantoti produkti no vietējām bioloģiskajām zemnieku saimniecībām un labumi tiek gatavoti uz vietas, tāpēc maltītei ir izteikta svaiguma garša. Un, šķiet, ikvienai receptei te pievienota arī šķipsniņa mīlestības – tā, lai kafejnīcas apmeklētājs pēc tam tiešām aizietu smaidot un galvenais, gribētu atgriezties!

Mēs ēdām brīnišķīgu, uz mēles kūstošu avokado – tomātu sviestmaizi (bez sviesta, bet ar gardu olīveļļu), kurā pirmo vijoli spēlēja supergarda olīvu mērce. Maizīte ir mīksta, avokado maigs, bet tomāts un salātlapas kopā ar olivām dod patīkamu kraukšķīgumu. Kolosāla uzkoda, ja esat mazliet izsalkuši, bet ne izbadējušies (tad prasītos ko pamatīgāku, bet Mū cafe dominē vieglas uzkodas).

Avokado - tomātu sviestmaize

Avokado tomātu sviestmaize

Beļģu vafeles ar banāniem, putukrējumu un kausētu šokolādi izskatās pēc kaloriju bumbas, bet patiesībā garšo… viegli. Nevienā sastāvdaļā nav par daudz cukura un vēlāk smaidīgā meitene aiz letes atklāj, ka speciāli tiek izmantota tumšā, rūgtā šokolāde. Perfekts deserts sevis palutināšanai lietainā dienā! Viena no Mū cafe vizītkartēm ir mājas limonāde – sākot ar citronu un beidzot ar zemeņu/vaniļas (ļoti garšīga!). Tā piestāv vasarai – veldzējoša un atspirdzinoša. Patīkams pārsteigums – šeit pieejama latte ar sojas pienu, kas gardo dzērienu dara mazāk treknu un būs piemērota tiem, kas izvairās no laktozes lietošanas uzturā. Tveicīgās vasaras dienās īpaši iekārojams varētu būt vēl kāds raksturnašķis – saldētais jogurts, kas gatavots no svaiga Straupes jogurta.

Lielie logi ļauj iegrimt nesteidzīgā pasapņošanā un vērot rosību uz Tērbatas ielas. Darbadienās notvert radošu mirkli un pastrādāt pie līdzpaņemtā datora. Satikties ar draugiem un pačalot. Tas, ar ko galvenokārt Mū cafe paņēma mani, ir šī netveramā sajūta, ka esmu atnākusi nevis uz bezpersonisku vietu, bet kafejnīcu, kur mīt cilvēcisks siltums, rūpība, kas iegūlusi pārdomātos sīkumos un kulinārais talants pagatavot tādas uzkodas, kas atstāj iespaidu. Viena no nedaudzajām vietām Rīgā, kur man izdevies noķert Parīzes beķereju burvību – personīga atmosfēra ar labu devu viegluma.

Kā burvīga suņa saimnieci, mani neatstāj vienaldzīgu tas, ka četrkājainie mīluļi Mū cafe ir gaidīti tikpat viesmīlīgi, kā paši saimnieki. Stefano saka lielu “Vau!” jeb “Paldies!”.

Stefano tīk Mū cafe

Stefano tīk Mū cafe

 

Mū cafe
Tērbatas iela 66
Darba laiks: P. – S.: 11:00 – 19:00
Tālr. 28 271 898

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *