Vārdu paradīze

Ja man jautātu, kādu es iedomājos esam paradīzi, nešauboties atbildētu – kā milzīgu grāmatnīcu. Tur būtu miljoniem, nē, miljardiem, grāmatu (jāpietiek taču mūžībai!) – tādas, kuras jau esmu lasījusi, bet labrāt lasītu vēlreiz, un, protams, nelasītas. Tad nu es ar saviem spārniem lidinātos no plaukta pie plaukta, ņemtu jaunu grāmatu un nodotos lasīšanai.

Esot Hamburgā, man nedaudz izdevās pieskarties paradīzei. Jau iepriekš virtuālajā ceļvedī www.anothertravelguide.lv izlasīju par kādu Hamburgas grāmatnīcu, kas solījās būt īstens saldais ēdiens tādam lasāmvielu gardēdim kā man. Pārkāpjot Sautter + Lackmann grāmatnīcas slieksnim, es sapratu – uz šīs pasaules vēl ir daudzi, kas par augstākminēto paradīzes attainojumu man piekristu nešauboties!

Iztēlojies milzīgu, milzīgu telpu ar neskaitāmiem nodalījumiem, kur sienu garumā stiepjas grāmatu plaukti ar visu iespējamo tēmu literatūru. Un pašā sākumā, kā izcili izmeklēts starteris restorānā, milzīgs plaukts ar žurnāliem. Tādu papīra daudzveidību, biezumu, radošos risinājumus es redzēju pirmo reizi (konkurēt varbūt vienīgi varētu Tate Modern grāmatnīca Londonā). Blakus zināmajiem dizaina un dzīvesstila žurnāliem (Wallpaper, Icon, AD, Interview, W), gozējas vēl nekad neredzēti izdevumi, biezi kā grāmatas, visdažādākajos formātos un saturiski, ai cik vilinoši. Nešaubies, ja vien tev būtu neizsīkstoša kredītkarte, kravas lidmašīna un milzīga māja, tad tas viss nekavējoties aizceļotu tev līdz. Protams, tukšām rokām arī paši nepalikām – mūsu neskaitāmus ceļojumus piedzīvojušais čemodāns savā vēderā uz Latviju nogādāja kādus 5 kg aizraujošas lasāmvielas.

Bet žurnāli ir tikai maza mazītiņa šīs grāmatnīcas daļa. Aizturiet elpu un dodieties tālāk pie karalienēm grāmatām. Kādi dārgumi te ir! Veci, mazliet noputējuši izdevumi, retumi, ko citur ar uguni neatrast un galvenais, viss jaunākais par teju jebkuru tēmu no vadošajām izdevniecībām visā pasaulē. Arhitekti, ceļotāji, fotogrāfi, modes mīļotāji, pavāri, mākslinieki, dārznieki, vēturnieki, dizaineri, neglābjamie romantiķi, zvērināti detektīvu cienītāji, dzejnieki un vienkārši visi, kam lasīšana dāvā laimi – šeit ir neliels paradīzes dārza nostūris. Iedvesmojieties!

Adrese: Admiralitätstraße 71-72, 20459 Hamburg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *