Zilo debesu karaliste / A Kingdom of Blue Skies

(For English version please scroll down the page)

Žilbinoši zilas debesis virs Abu Dabī, kurās ieduras visdažādāko formu debesskrāpji, to logos atspīdot zilajai debess jumai un tirkīzzilajam Persijas līča ūdenim, gada sākumā uzlādē labāk par jebkuru enerģijas dzērienu. Kad mūsu klimata zona šajā laikā uzdzen mīnusu izturības pārbaudi, Apvienoto Arābu Emirātu aukstākais mēnesis lutina ar patīkamiem + 24 grādiem, kuru iedarbību pastiprina tuksneša tuvums. Tiešais reiss no Rīgas lidostas ļauj nokļūt siltumā tikai sešu stundu lidojuma laikā. Gaisa putnam nolaižoties Abu Dabī lidostā, pārņem teju nerealitātes izjūta, gribas ātrāk spert soļus uz tuksneša zemes un “pieslēgties” saules batereju uzlādei.

Solis paradīzē

Šeiha Zaida mošeja savā majestātiskajā krāšņumā liek piekalt acu skatienu ikvienam, kurš ierodas Abu Dabī. Jau redzot to tāluma, baltie kupoli rada iespaidu it kā tie būtu mākoņi debesīs, savukārt grandiozais izmērs liecina par mērogu, kas raksturīgs šim strauji augošajam un ekonomiski attīstītajam emirātam. Ieejot mošejas teritorijā, sievietēm kājām, rokām un galvai obligāti jābūt nosegtām, arī vīriešiem jāizrāda cieņa ticīgo svētajai vietai un jāievēro pieklājīgas ģērbšanās likumi. Ierodoties rīta agrumā, kamēr citi ceļotāji vēl nav pārpludinājuši šo vilinošo apskates objektu, šeit iespējams sajust īpašu mieru un pievērst nedalītu uzmanību smalkākajām detaļām. Pēc islāma ticīgo vārdiem, mošejas arhitektūras un dabas savstarpējā harmonija patiesībā simbolizē Paradīzi – tirkīza debesis, piena un medus upes, kas attēlotas ar baltiem uz zelta motīviem, un ziedi, kas uzplaukuši marmora kolonnās ir apsolītais skaistums, kas sagaida visus ticīgos.

Grandiozi – ir tieši tas vārds, ko ik pa brīdim gribas lietot aplūkojot mošeju un klausoties gida stāstījumā, ne velti respektabalis ceļojumu žurnāls Condé Nast Traveller ierindojis Zaida mošeju 50 Āzijas un Tuvo Austrumu skaistāko vietu sarakstā. Atstājot apavus pie ieejas, basās kājas pieskaras tveicē patīkami atvēsinošajam marmoram, kas šeit dāsni izmantots gan grīdas, gan sienu motīvos, bet, ikreiz paceļot acis, skatiens atduras pret kādu no labāko pasaules amatnieku darinātajiem mākslas darbiem – krāšņajiem ziediem 1000 kolonnās vai 7 iepriekš neredzēta izmēra Murāno stikla lustrām, no kurām smagākā sver 12 tonnas. Bet ieejot galvenajā lūgšanu zālē, uzkāpjot uz lielākā austā paklāja pasaulē, pie kā darināšanas vairāk nekā divus gadus strādāja 1200 irāņu sievietes, gribas cieņā noliekt galvu – tas arī pēc vairākiem gadiem izskatās kā tikko austs, apliecinot amata meistarību. Piektdienu pēcpusdienās citiem apmeklētājiem ieeja tiek slēgta un kā cilvēku upe caur galvenajiem vārtiem ieplūst dievlūdzēji, lūgšanu vietai spējot uzņem līdz pat 40 000 cilvēku. Šī, viena no pasaulē lielākajām mošejām, ir novatoriskā šeiha Zaida lolojums, kurš gan nepiedzīvoja tās pabeigšanu. Kā īpašs cieņas apliecinājums ir Korāna vārsmu lasījums pie viņa kapa mošejas teritorijā, kas turpinās visu diennakti, nomainoties tikai lūgšanu teicējiem.

Piedzīvot citādas sajūtas var mošeju apskatot saulrieta laikā, kad dabisko apgaismojumu pamazām nomaina mākslīgais un viss iegrimst noslēpumainos gaismu oreolos. Rīta agrumā vai vakarpusē – mošejas apmeklējums atstāj neizdzēšamu iespaidu, liekot domāt par sava veida vārtiem, kas paver ikvienam ceļiniekam iespēju ieskatīties un sajust daļu senās islāma kultūras un vēstures mantojuma.

Gaisīgā trausluma skaistums

No saknēm uz musdienām, jeb pēc mošejas apmeklējuma modernajā Abu Dabī atgriež nupat atvērtais, franču arhitekta Žana Novela projektētais Luvras muzejs. Franču austrumu “brālis” ir pirmais no grandizoajiem projektiem, kas realizēts Saadiyat salā, kas nākotnē iemiesos Abu Dabī kultūras un mākslas epicentru, tapšanas stadijā ir arī Gugenheima un Šeiha Zaida Nacionālais muzejs.

Abu Dabī Luvra pēc pabeigšanas rada patiešām elpu aizraujoša izpildījuma iespaidu – milzīgais muzeja kupols šķietami lidinās trauslā bezsvara stāvoklī, kamēr baltās un askētiskās muzeja sienas harmoniski saplūst ar dienas gaismu. “Peldošais doms” jeb jumta konstrukcija veidota no 7850 dažāda izmēra alumīnija zvaigznēm, ļaujot saules gaismai iekļūt plašajās pasāžās – mainoties saules lokācijai, mainās apgaismojums un noskaņa, ļaujot sajust muzeju teju ar ikkatras šūnas vibrāciju. Gaismas un apkārt esošā ūdens saspēles pašas veido iespaidīgus mākslas darbus, kurus aplūkojot pazūd laiks. Tikai pēc stundas (vai vairākām!) attopaties, ka jāapskata taču pati ekspozīcija, kura izvietota galeriju labirintā – no antīkās līdz pat mūsdienu pasaulei ceļojumā aizved vairāk nekā 300 darbu no septiņpadsmit Francijas muzeju kolekcijām. Līdz pat 7. aprīlim muzejā mākslas mīļi var pamielot acis ar īpašu desertu – izstādi From One Louvre to Another, kas kā jau vēsta nosaukums, piedāvā īpaši atlasītus darbus no pašas granddāmas – Parīzes Luvras. Un kā gan austrumu Luvrai iztikt bez savas Mona Liza jeb magnēta, kas pievielk apmeklētājus neatkarīgi no jebkādiem apstākļiem? Šajā gadījumā, sekojot sauklim “nauda nav šķērslis”, plānots, ka Abu Dabī Luvrā jau drīzā nākotnē būs apskatāma pasaulē dārgākā glezna – Da Vinči Salvator Mundi.

Pēc mākslas leiputrijas galva nudien noreibst ne pa jokam, līdzsvara atgūšanai var atkal vienkārši baudīt pašas celtnes un ūdens nomierinošo iedarbību, lēni izstaigājot pasāžas un ar acīm pavadot rietošo sauli, kas veido prātam neaptveramas pasteļtoņu gleznas. Abu Dabī Luvra ir vieta, kur kur māksla, miers un arhitektūra vilina vienlaicīgi.

Meklējot saknes

Vērojot pilsētas panorāmu, kurā debeskrāpji spoguļojas ūdens un debesu nokrāsās, nākas nonākt pie secinājumu – ne vielti tieši šī krāsa tiek uzskatīta par apņēmības simbolu. Pilsēta plašumā, augstumā un varenumā izaugusi tikai pāris dekāžu laikā. Pateicoties spēcīgai monarhu vīzijai, bagātīgo dabas resursu ienākumi tiek dāsni investēti pilsētvides un kultūras attīstībā. Abu Dabī no nekā ir izaugusi vietā, kur pirms tam vientulīgas tuksneša smiltis sastapās ar Persijas līča ūdeni. Iespējams, tieši sis spēcīgais klejotāju rūdījums un prasme izdzīvot skarbākajos apstākļos, dziļi iesakņojusies emirātu pamatiedzīvotāju gēnos, radot vēlmi parādīt pārējai pasaulei – viss ir iespējams.

Lai arī dažreiz tas balansē uz raiba eklektisma robežas un Emirāti var atgādināt jaunu sportistu, kuram uzkritusi milzu bagātība un kas grib nopirkt visu, jaunības maksimālisms nāk komplektā ar modernisma elpu. To, ka būvēt var ne tikai visaugstāk un visdārgāk, bet izmantot resursus gudri un ilgtspējīgi, spilgti pierāda, piemēram, Al Bahar torņi – bišu stropus atgādinošās celtnes ir aprīkotas ar stiklveidīgiem lietussargu formas aizvērtņiem, kas seko saules staru virzienam un attiecīgi aizveras vai atveras saulei austot un norietot, ļaujot krietni taupīt uz kondicionētāju enerģijas patēriņa ēkas iekšpusē.

Abu Dabī neatradīsiet mazas viesnīciņas, viesmīlības skatuvi diriģē lielās ķēdes, kas aizņem veselus debesskrāpjus. Kā vienu no interantākajām naktsmītnēm, kuras vaibstos ganeksterjerā, ganinterjerā dominē arābu pasaules elementi, iesaku Bab al Qasr  – tai ir ne tikai izcila atrašanās vieta (netālu no Karaļa pils, iepretī pretenciozajai Emirates Palace), bet arī individualitāte un noskaņa. Te ir viens no augstākajiem ātrijiem viesnīcu pasaulē, kas iespaidīgumā patiešām var likt atkārties žoklim, bet pompozitāte nedominē pār arābu viesmīlību un detaļu autentiskumu.

Sastopoties aci pret aci ar modernisma vispārākajām izpausmēm, gribas ieskatīties saknēs. To vislabāk izdarīt Qasr Al Hosn muzeja ekspozīcijā, kas atrodas Abu Dabī vecākās būves sirdī. Telpās ar klusināto un intīmo apgaismojumu ļauj izstaigāt vēstures lapaspues, aicinot uztvert mazāk ar acīm, vairāk ar sirdi. Īpaši aizkustinošus mirkļus var piedzīvot miniatūrajā kinozālē, kur tiek demonstrēti vienkāršu pamatiedzīvotāju stāsti, kas pieredzējuši tos laikus, kad Abū Dabī vēl bija tikai nākotnes mirāža tuksnesī. Pērļu zvejotājs, kam smagais darbs atstājis neizdzēšamus veselības iedragājumus, sieviete no klejotāju cilts, kas stāsta par arābu viesmīlības pamatiem tuksneša apstākļos, kamieļu audzētājs un citi. Katrs stāsts burtiski hipnotizē un šeit patiešām izdodas sastapt to seno laikmeta garu, kultūras pamatus, kuri mūsdienās paslēpušies aiz modernā centra pulsa. Pieskarties autentiskajam, bez zelta maliņas.

Tirgus vienmēr ir kalpojis kā savdabīgs pilsētas ritma spogulis. Abu Dabī nav izteiktu vēsturisko tirgu, kas liktu sarosīties iztēlei un aizceļot Austrumu pasaku plašumos – ar garšvielu kalniem, amatnieku darinātām Aladina lampām, taču kumīna, muskatrieksta un kardamona medībās vērts aizdoties uz Old Souk. Atsevišķa piedzīvojuma vērts ir Zivju tirgus apmeklējums – izvēlaties zivi no dienas loma kādā no neskaitāmajām tirgotāju letēm, dodieties uz pavisam necila paskata grilētavu turpat paviljonā. Atdodiet savu zivi un pacietīgi gaidiet. Tad, pēc apmēram pusstundas, jums to iedos folijā ietītu, uzgrilētu un ārprātīgi kārdinoši smaržojošu. Talāk dodieties ap stūri uz grilētavas galveno ieeju, kur pie plastmasas galdiņiem jau mutuļo vietējo sarunas un visi gardām mutēm ēd (var droši arī ar pirkstiem!). Jums atnesīs rīsus, gardu vietējo maizīti un dažādas mērcītes. Atrotiet piedurknes un ķeraties klāt – gastronomisks piedzīvojums garantēts. Saldajā netālu esošajā Dārzeņu un augļu tirgū iegādātas dateles, kuru neskaitāmās variācijas apmierinās jebkura gurmāna vēlmes, un ir īstens vietējais produkts.

Spītējot gravitācijai

Yas sala ir vieta, kur izaicināt sevi. Šeit atrodas ne tikai Formula 1 trase, bet arī viens no adrenalīna pilnākajiem atrakciju parkiem pasaulē – Ferrari World. Piesprādzējaties kārtīgi, jo būs bailēs jākliedz un rokas atgādinās trīcošu galertu! Atrakcija Formula Rossa ir pasaulē ātrākie kalniņi, kas nozīmē nieka piecās sekundēs sasniegt ātrumu 240 km/h, lieki teikt, ka uz mirkli pazūd jebkāda sapratne par notiekošo, tikai no bailēm izsprāgst asaras un kliedz pilnīgi visi! Šo atrakciju izmēģinājuši arī ātrākie formulu piloti  – Fernando Massa, Fernando Alonso, Kimi Raikonens un citi, taču neviens no tās nav izkāpis ar neitrālu sejas izteiksmi.

Mierīgākas sajūtas var baudīt Yas Waterworld ūdens atrakciju parkā, kas ir īsts atradums ģimenei ar bērniem. Taču arī šeit adrenalīna atkarīgie var piedzīvot pilnu emociju gammu, jo dažas pieaugušo atrakcijas jau atkal liek “paskriet dzīvei gar acīm”. Īpaši tveicīgās dienās te var  labi patverties no karstuma un baudīt ūdens atvēsinošo iedarbību, kamēr tuksneša saule ripo pa debess jumu.

Arhitektūras (bez)robežu iespaidus var gūt apskatot vai apmetoties uz salas esošajā Yas Hotel viesnīcā, kas majestātiski slejas virs formulas trases. Atkal jau elpu aizraujoši pludlīniju risinājumi, kas raksturīgi Abu Dabī mestajiem gravitācijas izaicinājumiem.

Tuksneša balss

Spilgtāko kontrastu starp Abu Dabī spožo arhitektūru veido tuksneša mežonīgās kāpas, kuras var ieraudzīt jau pusotras stundas brauciena attālumā. Rub’al Khali tuksnesis aizņem vairāk nekā 650 000 km2 lielu platību un šeit sastopamas vienas no augstākajām un skaistākajām kāpām, kurās pasaules talantīgākā māksliniece, Māte Daba, sajaukusi skaistās dzeltenā un sarkanā nokrāsas. Jūs uzkāpjat kādā no tām, visapkārt stindzinošs klusums – dzirdams tikai vējš, kas rotaļīgi dzenā smiltis un acīm paveras horizonts, kas šķietami viļņojas saules atspulgā. Peķšņi iznirst kamieļu kolonija, kas neviena nepavadīta, nesteidzīgi pastaigājas. Vai tuksneša mirāža? Nebūt nē, šie gudrie dzīvnieki nāk no vietējām kamieļu saimniecībām – dienā tie var klīst kilometriem tālu, bet vakarā atgriežas savās cilvēku veidotajās apmetnēs iekšējās navigācijas vadīti.

Tuksneša safari ir iecienīts laika pavadīšanas veids un to bauda ne tikai ceļotāji, bet arī vietējie. Tā ir iespēja atstāt dunošo pilsētu aiz muguras un doties tuksnesī – mežonīgā un nepieradinātā. Kāpas nepārtraukti mainās un tiešām atgādina dzīvu organismu. Arabian Nights Village  gids, kas ar apvidus auto nogādā mūs tuksnesī, izrādās arī īstens sacīkšu braucējs – ļaujot piedzīvot patiešām adrenalīna pilnus mirkļus izbraucienā pa tuksneša kāpām. Pēc tam seko neliela izjāde ar kamieļiem, ļaujot pulsam norimt un atkal ieklausīties tuksneša balsī. Vakarā, ugunskura gaismā, debesu jumā spoguļojas neskaitāmas zvaigznes, tik mirdzošas, it kā kāds tās būtu nopulējis. Un te patiesi izdodas sajust Abu Dabī vilkmes spēkus, šajā emirātā koncentrējas īsteni magnetizējošs skaistums – gan cilvēka, gan dabas radīts.

A Kingdom of Blue Skies

The dazzling blue sky above Abu Dhabi, pierced with skyscrapers of all sorts of shapes, their windows reflecting the blue of the sky and the turquoise of the Persian Gulf, gives a charge more than any energy drink ever could at the beginning of the year. When our Baltic climate zone hits a cold endurance test at this time of the year, the coldest month in the United Arab Emirates is a welcomely pleasant +24°C degrees, whose effect is intensified by the proximity of the desert. A direct flight from Riga International Airport allows you to reach the warmth with just a six-hour flight. When the aircraft descends at Abu Dhabi airport, it feels almost unreal, making you wish to step on the desert ground faster, and “connect” to the solar battery charger.

Step into paradise

The Sheikh Zayed Mosque in its majestic splendour catches everyone’s eye who arrives in Abu Dhabi. Even from afar, the white domes create an impression of being clouds in the sky, while the grand size indicates the scale of this fast-growing and economically developed emirate. When entering the territory of the mosque, women’s legs, arms, and head must be covered, and men must also respect this holy place, and observe the rules of proper dress. Arriving early in the morning, while other travellers have not yet flooded this tempting sight, you can feel transcendent peace here, and pay undivided attention to the finest details.

According to the words of the Islamic faithful, the mosque’s architectural harmony with nature in fact symbolizes Paradise – the turquoise sky, the rivers of milk and honey, depicted by white on gold motifs, and the flowers that have blossomed on marble columns are the promised beauty that awaits all believers. Grandioso is precisely the word you want to use time-to-time while looking at the mosque and listening to the narrative from the tour guide; not in vain has the respected travel magazine Condé Nast Traveller ranked Zayed Mosque among the Top 50 most beautiful places in Asia and the Middle East. Footwear left at the entrance, bare feet touch the pleasantly refreshing marble, which is used generously in both floor and wall motifs, while each time eyes are raised, they gaze upon the artwork of the world’s greatest craftsmen – magnificent flowers in 1000 columns or 7 Murano glass chandeliers of unseen size, of which the heaviest weighs 12 tonnes.

But entering the main prayer hall and climbing onto the largest woven carpet in the world, the 2-year work of 1200 Iranian women, you want to bow your head in respect – and even after years, it still seems as if it were just woven, reflecting the mastery of the craft. On Friday afternoons, the entrance is closed for visitors and like a human river, worshippers flow through the main gate, with this prayer area able to host up to 40 000 people. Constructing one of the world’s largest mosques was the cherished idea of the innovative Sheikh Zayed, who didn’t see its completion. A special testimony of respect can be seen in the reading of Koran verses at his grave, in the territory of the mosque, which continues around the clock, only changing the prayers.

Different feelings can be experienced visiting the mosque at sunset, when the natural light is gradually replaced by artificial, and everything immerses into the mysterious aureole of light. In the early morning or late afternoon, a visit to the mosque leaves an indelible impression, making it a kind of gateway that opens up an opportunity for every traveller to look and feel part of the ancient Islamic cultural and historical heritage.

The Beauty of Airy Fragility

From roots to modern times – after visiting the mosque, the recently opened Louvre Abu Dhabi museum designed by French architect Jean Nouvel, brings you back to modern Abu Dhabi. The French, Middle-Eastern “sister” is the first of many grand projects on the island of Saadiyat, which will eventually embody the epicentre of culture and art in Abu Dhabi, with a Guggenheim and Sheikh Zayed National Museum under construction.

The Abu Dhabi Louvre creates a truly breath-taking impression – the colossal dome of the museum seems to levitate in a fragile weightless position, while the white and ascetic walls harmoniously fuse with the daylight. The “floating dome”, or the roof structure, is constructed of 7850 aluminium stars of various sizes, allowing sunlight to penetrate the wide passages – a change in the location of the sun changes the illumination and atmosphere, allowing the museum to be felt with the vibration of each cell. The interplay of light and the surrounding water creates spectacular works of art causing time to be lost gazing upon them. After an hour has passed (or a few!), you realize you should have a look at the exposition located in the labyrinth of galleries – more than 300 works from 17 museum collections in France take you on a trip from the antique to the modern world. Until April 7, art lovers can feed their eyes on a special dessert – the exhibition From One Louvre to Another, which, as the name suggests, offers specially selected works from the grand dame herself – the Louvre in Paris. And how could the eastern Louvre survive without its very own Mona Lisa or a magnet that attracts visitors regardless of any circumstances? In this case, following the slogan “money is not an obstacle,” it is planned that the most expensive painting in the world – Da Vinci’s Salvator Mundi – will be put on display in the Abu Dhabi Louvre in the near future.

After the lotus-land of art, a spinning head needs to restore its balance, so you can simply enjoy the calming effects of the building itself and the water, slowly walking through the passages and seeing off the sunset, which creates mind blowing pastel art pieces. The Abu Dhabi Louvre is a place where art, peace, and architecture all allure at the same time.

Seeking Roots

Observing the panorama of the city where the skyscrapers mirror the shades of the water and the sky, you must come to the conclusion – that the symbol of determination unsurprisingly is exactly this colour. The city has grown in size, height, and power in only a few decades.

Thanks to the monarch’s powerful vision, the wealth from the rich natural resources is lavishly invested in urban and cultural development. Abu Dhabi has grown from scratch in a place where, before, the lonely desert sand met the waters of the Persian Gulf. Perhaps the hardened nomadic lifestyle and the ability to survive in harsh conditions has been deeply rooted in the genes of the indigenous peoples of the Emirates, creating a desire to show the rest of the world – everything is possible. Even though, it sometimes pushes the borders of colourful eclecticism – the Emirates can resemble a young, professional athlete who has come across huge wealth and wants to buy everything – youthful maximalism comes bundled with a breath of modernity. The fact that construction must not only be the tallest and most expensive, but also show smart and sustainable use of resources is vividly demonstrated, for example, with Al Bahar towers – beehive-like buildings are fitted with umbrella-like glass elements that follow the direction of the sun and close or open according to the sun rising or setting, allowing a vast amount of energy to be saved on the air-conditioning inside the building.

You will not find small hotels in Abu Dhabi, the hospitality scene is run by large chains that occupy entire skyscrapers. I would suggest Bab al Qasr, as one of most interesting accommodations to stay in. Both its interior and exterior are dominated by elements of the Arab world, besides it not only has an excellent location (near the Royal Palace, opposite the extravagant Emirates Palace), but also individuality and atmosphere. It has one of the highest atriums in the hotel world, jaw dropping even, and yet the pomp does not overpower the Arab hospitality and the authenticity of the details.

Facing the superlative manifestations of modernism makes me wish to look at the roots. This is best done at the Qasr Al Hosn Museum located in the heart of the oldest building in Abu Dhabi. Dimly and intimately lit rooms invite you to walk through the history pages, perceiving less with the eyes and more with the heart. Especially touching moments can be enjoyed in the miniature cinema where the stories of simple locals are shown, locals who experienced the time when Abu Dhabi was still only a future mirage in the desert. A pearl fisherman for whom hard work has irreversibly damaged his health, a woman from a nomadic tribe who talks about the foundations of Arab hospitality in desert conditions, a camel breeder, and others. Each story hypnotizes, and here you can really succeed in meeting the spirit of the ancient age, the fundamentals of culture, which today hide behind the pulse of the modern centre. Here you can touch the authentic, without the silver linings.

The market has always served as a peculiar mirror to the city’s rhythm. Abu Dhabi does not have a distinct historical market with spice mountains and handicraft Aladin lamps that would peak the imagination and let you travel in the fairy-tales of the East, but it’s worth wandering to the Old Souk in search of cumin, nutmeg, and cardamom. Worthy of a separate adventure is a visit to the Fish Market – you choose a fish from the day’s catch in one of the innumerable merchants’ counters, go to an absolutely modest grill place right there in the pavilion, hand over your fish and wait patiently. Then, after about half an hour, you will get it back wrapped in tinfoil, grilled, and smelling insanely tempting. Walk around the corner to the main entrance where, at plastic tables, locals bubble in conversations and everyone is happily immersed in eating (you are welcome to use your fingers!). You will be served rice, delicious local buns, and various sauces. Roll up your sleeves, and get down to it – a gastronomic adventure, guaranteed. For dessert, dates, bought in the nearby Vegetable and Fruit Market, whose uncountable variations will meet any food lovers wishes, and are an authentic local product.

Spiting Gravity

Yas Island is a place to challenge yourself. There is not only a Formula 1 track, but also one of the world’s most adrenaline-filled amusement parks – Ferrari World. Fasten your seatbelt well, because you will scream in terror and your arms will resemble trembling jelly! Formula Rossa is the fastest roller coaster in the world, which means reaching a speed of 240 km/h in just five seconds; not necessary to add that for a moment any understanding of what is going on evaporates, only fear tears through the eyes and everyone screams! This roller coaster has been tried out by the best Formula 1 drivers, like Felipe Massa, Fernando Alonso, Kimi Raikkonen, and others but none of them has stepped out of it with an indifferent expression.

A more relaxing experience can be offered by Yas Waterworld waterpark, a true find for families with kids. However, here also adrenalin addicts can experience a full range of emotions, as some adult attractions can yet again make “your life flash before your eyes”. On especially sultry days, it is pleasant to get shelter from the heat here and enjoy the cooling effect of the water, while the desert sun rolls through the sky.

Architectural limit(lessness) can be experienced visiting or staying at the island-based Yas Hotel, majestically rising above the formula track. Yet again, breath-taking streamline solutions, typical of the challenges against gravity in Abu Dhabi.

The Desert Voice

The brightest contrast to Abu Dhabi’s brilliant architecture is made by the desert’s wild dunes, located just an hour and a half away. Rub’al Khali desert occupies more than 650 000 km2, and is home to one of the highest and most beautiful dunes in which the world’s most talented artist, Mother Nature, has blended beautiful shades of yellow and red. You climb one, and stunning silence falls all around – only the wind that playfully blows the sand can be heard, and the horizon opens up before your eyes, seemingly billowing in the sunshine. Suddenly a camel colony appears, taking a leisurely walk without being led by anyone. Is it a mirage? Not at all, as these intelligent animals come from local camel farms – during the day they can roam kilometres away, but in the evening, they return to their man-made shelter guided by their inner navigation.

A Desert Safari is a favourite way of spending time, and is enjoyed not only by travellers, but also by locals. It is an opportunity to leave the bustling city behind and enter the wild and undisturbed desert. The dunes constantly change, and really resemble a living organism. The Arabian Nights Village tour guide, with an off-road vehicle, takes us to the desert and turns out to be a true racer – allowing you to experience adrenaline-filled moments in the ride through the desert dunes. Afterwards, a small ride with camels follows, letting your pulse decrease and hear the voice of the desert again. In the evening, in the light of a fire, uncountable stars twinkle in the sky, so bright as if someone had polished them. And here you can truly sense Abu Dhabi’s enchanting vigour and truly magnetizing beauty both man-made and natural, concentrated in this emirate.

I’m grateful to Abu Dhabi Department of  Culture and Tourism and AirBaltic  for the collaboration in making this material.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *