Paņemot rokās Samsung Galaxy kameru, manā prātā iesoļo polārlācis. Kameras elegantā, baltā krāsa tik ļoti atgādina leduslāča sniegbalto kažoku. Tāpat kā baltais Artikas iemītnieks atšķiras no saviem radiniekiem – brūnajiem lāčiem, tā šī kamera izceļas pārējo fotokameru vidū – Samsung vards līdz šim tomēr vairāk saistījies ar mobīlajām ierīcēm un datortehniku. Polārlācis ir lieliski piemērojies Arktiskajam klimatam, savukārt Samsung Galaxy kamera – Android lietotājiem.
Salīdzinot ar citu fototehnikas ražotāju ierīcēm, Galaxy kameras saturs pamatīgi atšķiras. Tās darbību nodrošina operētājsistēma Android Jelly Bean OS, kas šo ierīci ļauj dēvēt par gudro kameru – to virtuāli iespējams savienot gan ar telefonu, gan datoru, ļaujot sinhronizēt bildes bez vada palīdzības, kā arī tās uzreiz ievietot, piemēram, savā Instagram kontā. Tomēr jārēķinās, ka iekārtu ieslēdzot, paies krietns laika sprīdis, līdz operētājsistēma iestartēsies. Eksperti iesaka aktīvas kameras lietošanas laikā vislabāk aktivizēt “stand by” režīmu (ar kuru gan radās zināmas grūtības – dažkārt fotoaparāts tā vietā, lai aizietu displeja bloķēšanas režīmā, izslēdzās pavisam).
Rēķinieties, ka pirmoreiz pēc kameras ieslēgšanas, pavadīsiet krietnu laiku, lai saprastu kur paslēpušās ierastās uzstādījumu funkcijas. Viss notiek ar pieskāriena palīdzību un manuālo pogu minimums uz kameras korpusa samazināts līdz minimumam – to ir tieši tik, lai pat bērns saprastu, kas jāspiež, lai iemūžinātu kadru. Taču atgriežoties pie tā, kas lācītim vēderā – Samsung telefonu vai planšetdatoru lietoji būs sajūsmā, visi pārējie – mazliet apjukuši. Šī bija mana pirmā satikšānās ar Android, tāpēc pagāja kāds laiciņš, līdz pilnībā apguvu kameras darbības principus. Kameras uzstādījumu logs atgādina viedtālruņa “seju” – kameru bez ierastajām fotoaparāta funkcijām var izmantot arī, piemēram, mūzikas atskaņošanai un kalendāra pierakstiem. Liekot secināt, ka šis fotoaparāts ir gluži kā telefons, tikai no tā nevar piezvanīt.
Viena no lielākajām neērtībām kameras lietošanas laikā radās tieši savienojumā ar Apple produkciju. Esot ceļojumā, kur nav pieejams wifi, bildes no fotoaprāta uz savu Mac datoru vēlējos pārsūtīt kā ierasts – pieslēdzot USB vadu un ieslēdzot kameru (ierasti atveras iPhoto ikona un bilžu nogādei datorā nepieciešams viens klikšķis). Taču šoreiz, saslēdzot kameru un datoru, nekas nenotika. Izpētot kameras lietošanas padomus, izrādījās, ka kameras statusa joslā jālūkojas pēc uzraksta “Usb device connected” un to atverot, parādās divas iespējas – pievienot fotoaparātu kā Multimediju Serveri (MTP) vai kameru (PTP). Atķeksējot PTP, izslēdzot un ieslēdzot kameru vēlreiz, pie bildēm beidzot izdodas tikt. Neērtības sagādāja tas, ka šī funkcija jāaktivizē katru reizi – un tas tikai dēļ nedraudzēšanās ar jaunāko Apple OS operētājsisēmu. Kā jau minēju, tas liek domāt, ka uz tehnikas, kas strādā uz Android platformas, daudzas kameras funkcijas var izmantot daudz ērtākā un ātrākā veidā.
Fotogrāfēšana nesagādā problēmas – kameras korpuss ērti ieguļ plaukstā, tā ir pietiekami viegla un lielais displejs ļauj pilnvērtīgi aplūkot vēlamo uzņemšanas laukumu. Varat izmantot automātisko režīmu un pusi darba kamera pati padarīs jūsu vietā, piemeklējot labāko gaismu un fokusu. Var spēlēties arī ar mākslinieciskajiem efektiem, fotogrāfējot retro vai pop art režīmā. Arī dodoties nakstnīgās pastaigās, kameru vērts paķert līdzi – Smart Pro Mode režīmi ļauj iemūžināt attēlus arī sliktā apgaismojumā un kustībā. Ja bildi ir vēlme mazliet uzlabot vai rediģēt, to ērti iespējams izdarīt turpat kamērā, izmantojot, piemēram Auto Face Calibration, funkciju.
Man, minimālisma piekritējai, kameras saturs šķita mazliet pārsatināts, jo no fotoaparāta vēlos sagaidīt tieši fotoaparātu. Ierīci, ar ko ērti, ātri un kvalitatīvi var iemūžināt mirkļus jebkurā brīdī. Varbūt tāpēc, ja ikdienā izmantotu Samsung Galaxy kameru, vairākas funkcijas nogrimtu aizmirstībā. Tāču nenoliedzami – tās vizuālais izskats liek priekā ietrīcēties ikviena laba dizaina mīļotāja sirdij. Tās eleganti baltais korpuss tik lieliski piestāv sniegotajai ziemai. Un, nevar jau zināt kā ar tiem leduslāčiem ir – no tāluma tie liekas tik atšķirīgi, nesasniedzami, bet aplūkojot tuvāk, iekrīt polārpētnieku sirdīs uz ilgiem laikiem. Tāpēc pagaidām saku – šis ir tikai ceļojuma sākums Samsung fotokameru pasaulē.