Durstīgā labsajūta

Laikā, kad vairākus gadus dzīvoju pie jūras, aktīvi aukstajā laikā roņoju jeb nodevos aukstumpeldēm. Mani lielākie izaicinātāji bija vējš, sals un ledus, bet, ja vien jūra nebija aizsalusi, sakodu zobus un metos iekšā ledainajā ūdenī. Neliegšos, pirmajās reizēs to darot, vajadzēja sakopot visas drosmes rezerves, jo tiklīdz pēdas pieskārās stindzinošajam ūdenim, smadzenes mēdza taurēt: “Ei, trakā, ko tu tagad dari?!”. Un arī vēlāk īpaši vieglāk nekļuva, dažreiz pūšot aukstam vējam, kamēr ātri metu nost drēbes, teju izsprāga asaras un gribējās mest mieru. Nu kāpēc es to daru? Bet atbilde vienmēr bija turpat – pēcsajūtas dēļ. Kad nāc ārā no ūdens, ķermeni pārņem patīkama kņudoņa un tik eiforiska sajūta, ka vienkārši nespēju bez tās iedomāties ikdienu (tagad, kad jūra vairs nav tuvumā, iztieku ar kotrastdušu un ikreiz aplejoties ar ledainu ūdeni joprojām kaifoju).

Tad, kad man piedāvāja izmēģināt Pranamat Eco akupunktūras paklājiņu, jau apmēram gatavojos tādam pašam mazohistiski patīkamam piedzīvojumam kā aukstumpeldes. Vispār jau es esmu tāda ‘pātagas – burkāna’ metodes fane, piemēram, man patīk sportojot domāt cik labi es jutīšos pēc tam. Vai ejot garā pārgājienā, sapņot kā pēc tam izstiepšu kājas dīvānā un lasīšu grāmatu.

Tātad mans jaunais draugs ezis jeb akupunktūras paklājiņš un spilvens ieradās pie manis aptuveni pirms mēneša. Tā kā man ļoti patīk parūpēties par ķermeni jau no rīta, tad vienmēr pēc pamošanās dodos izskriet vai garākā pastaigā, lai iekustinātu labsajūtas sviras. Pēc tam duša, pašmasāža un ādas pabarošana ar eļļiņām un krēmu. Tagad manam rīta rituālam pievienojās vēl viens – aptuveni 10 minūšu pavadīšana uz akupunktūras paklājiņa un spilvena, ļaujot masāžas adatiņām iedarboties gan dupša, muguras un galvas zonā, gan apgriežoties otrādi uz vēdera un augštilbu priekšpuses. 

“Oi, au, au, auuuuuu…”, apmēram šāds izsauciens manā galvā griezās uz riņķi pirmoreiz apguļoties uz Pranamat Eco paklājiņa. Sajutos kā uzgūlusies ezim, tas ir, vairākiem ežiem vienlaicīgi un, godīgi sakot, pirmā reakcija bija ļoti spēcīga vēlme lekt gaisā un pietaupīt sev šīs mocības. Tad nu uzreiz atgādināju sev sajūtas pie -2 grādiem ejot iekšā jūrā, kura ir sekla un, lai sasniegtu punktu, kur var iemērkties ar visu ķermeni, gribās jau piecreiz skriet atpakaļ krastā. Instrukcijā gan ieteikts sākumā paklājiņu izmantot ar kokvilnas apģērbu mugurā un pakāpeniski pāriet uz kailas ādas pieskaršanos adatiņām. Bet tā jau nebūšu es, ja neiešu uz pilni klapi uzreiz! Fotogrāfijās, protams, esmu redzama apģērbusies – kokvilnas šortos un krūšturī, bet realitātē uz paklājiņa guļos kaila. Tad nu skaitu kā mantru vienkārši viens, divi, trīs, četri…. 

Sākumā jūtama ļoti durstoša sajūta, taču, kad tai tiek pāri, visu ķermeni pārņem patīkams siltums un kņudoņa, tieši tad var sākt baudīt masāžas sajūtu un gribas atslābināties un palikt uz paklājiņa ilgāk. Pēcāk apgriezties un atkal sakost zobus uz brīdi un izturēt jaunu prāta portesta vilni, bet nu atkal jau domājot par ‘burkānu’ jeb patīkamo pēcsajūtu.

Pēc pirmajām lietošanas reizēm, kad sāku izmantot paklāju un spilvenu jau kopā, burtiski uzreiz pamanīju ārkārtīgu viegluma sajūtu, kaut ko līdzīgu, kā tās ir pēc sporta. Bet klāt nākot vēl īpašam enerģijas vilnim, kā pēc labas masāžas, kad spranda jūtas īpaši palutināta un pleci patīkami atslābuši. Lietojot paklājiņu un spilvenu plus mīnus katru dienu, āda vietās, kur tiek pakļauta akupunktūras iedarbībai, kļūst tik patīkami mīksta un gluda it kā katru dienu būtu baudījusi Kleopatras cienīgas piena vannas. Nevajag sabīties no apsārtuma pirmajās minūtēs pieceļoties no paklāja – tas, tāpat kā adatiņu nospiedumi, pazūd pēc 10-15 minūtēm.

Kāpēc tieši Pranamat Eco zīmola izvēlē? Man patīk gan paklājiņa un spilvena materiāls, jo ražošanā izmantoti videi draudzīgi produkti kā kokvilna, koksriekstu šķiedra un lins, bet paši masāžas elementi, lotosa ziediņi, ir izgatavoti no HIPS plastikas (videi draudzīgākās plastikas, kas ļauj taupīt energoresursus). Protams, arī patīkamais fakts, ka tas tiek ražots Latvijā, turklāt produktam ir 5 gadu garantija, kas vien liecina par augsto kvalitātes izpildījumu.

Vispār mazliet paglaudīšu sev pa spalvai jeb uzslavēšu, jo, ja sāku kaut ko darīt labsajūtas labā, tad cenšos ieradumu nostiprināt un piekopt regulāri. Noteikti zinu, ka akupunktūras paklājiņš un spilvens ir vērtīgs papildinājums, kuru izmantošana no rītiem man sniedz kolosālu dopingu. Tiešām ir tāda sajūta, ka no rītiem tagad mani ir kārtīgi palutinājis kāds neredzams masieris un atbloķējis pāris sastrēgumus plecu rajonā, kas citkārt bija savilkti un dažkārt radīja nepatīkamu saspringuma sajūtu. 

Nākotnē vēlētos savu ‘ežu kolekciju’papildināt arī ar Pranamat-mini paklājiņu, kas piemērots ņemšanai līdz ceļojumā. Nupat kā reiz biju trīs dienas prom no mājām un likās tik jocīgi izlaist savu ikrīta adatu masāžas terapiju. Noteikti skatos arī uz somu, jo pašreiz paklāju un spilventiņu uzglabāju oriģinālā iepakojuma kastē, jo negribas, lai vīrs nejauši uzkāpj uz tā ;). Soma ļautu komplektu uzglabāt daudz ērtākā veidā, turklāt paņemt to līdz arī dodoties ceļojumā ar auto.

Vai es ieteiktu to citiem? Noteikti tādiem kā es, kam patīk sevi mazliet izaicināt, kuri nebaidās no diskomforta sajūtas labuma vārdā un ‘nemet plinti krūmos’ pēc pirmajām mēģināšanas reizēm. Jo tikai tu pats vari sevi motivēt uzgulties masāžas adatiņām, tāpat kā piespiest sevi sportot vai rāpties augšā kalnā. Ja patīk sevi pažēlot, tad varbūt tas drīzāk stāvēs plauktā žēli noputējis.

Tāpēc ceru, ka mēs katrs tomēr varam atrast motivāciju savas labsajūtas uzlabošanai un mazliet sapurināt sevi labas sajūtas vārdā. Vai es pieminēju, ka man ļoti patīk uzkāpt ar pēdām uz masāžas elementiem un mēģināt nostāvēt taisni kādas 20 sekundes? Oho, nu tā ir viena brīnišķīga izaicinājuma sajūta!

Produktu saņēmu sadarbībā ar Pranamat Eco apmaiņā pret lietošanas pieredzes stāstu.